Heineken Nederlands Beheer B. V. Bedrijfsgezondheidsdienst Deze tendens heeft zich in 1989 voortgezet en op deze wijze is dan ook in het bijzonder in de horeca- gebieden en binnen EFI-afdelingen een groot aantal functies de revue gepasseerd. Beloningsstructuren Voor het CAVO-personeel werd in 1989 voor het eerst het begrip "func tiejaren" toegepast. In de individuele salarisbrieven hebben de betreffende personen bericht ontvangen hoeveel van de 11 beschikbare functiejaren inmiddels zijn verstreken. In de reste rende functiejaren kan men trachten een zo hoog mogelijk relatieve sala rispositie (RSP) te bereiken via de beoordelingssystematiek. De salarisgroepen 16 en 17 zijn in 1989 volledig in de CAVO-belonings- structuur opgenomen, zodat de voor die tijd geldende afzonderlijke salaris schalen voor deze twee groepen konden vervallen. Buiten de gebruikelijke deelneming aan diverse externe salarisonderzoe ken om feeling te houden met de be- loningsmarkt is intern een bijdrage geleverd aan de inventarisatie van de gevolgen voor Heineken van de Oort- belastingherziening. Tevens is inten sief meegewerkt bij het vaststellen van de individuele beloningsconse quenties van de ex-GWN medewer kers in het kader van Bols Benelux. In maart 1989 is de Bedrijfsgezond heidsdienst (BGD) gestart met de ingebruikneming van het Medisch Registratie Inquirysysteem (MRI). In het MRI zijn op dit moment inge voerd de onderdelen ziekteverzuim- registratie, codering van het individu ele ziekte- en ongevalsverzuim en de resultaten van het gehooronderzoek. In de loop van 1990 zullen andere gedeelten van het MRI in gebruik worden genomen. Het MRI is in staat om per groep medewerkers gege vens te leveren. Behalve verzuimge gevens zullen in de nabije toekomst ook de Periodieke Bedrijfs Genees kundige Onderzoek-gegevens (PBGO) ingevoerd worden. De PBGO-gegevens zullen hierdoor behalve voor de individuele mede werker ook waarde hebben voor de beoordeling van de gezondheids- belastende factoren voor groepen medewerkers. In Nederland wordt door het Nederlands Instituut van Arbeidsomstandigheden bovendien een systeem opgezet om PBGO- gegevens van verschillende bedrijven te verwerken waardoor gegevens over beroepen en/of bedrijfstakken beschikbaar zouden kunnen komen. De thans gebruikte PBGO-lijsten vol doen aan het protocol zoals dat in de Nederlandse bedrijfsgeneeskunde wordt toegepast. In het afgelopen jaar is overgegaan op een individuele verslaggeving waarbij de deelnemer alle onderzoeksresultaten per brief thuis krijgt gestuurd voorzien van opmerkingen en adviezen. De achterstand in de uitvoering van het gehooronderzoek is in alle vesti gingen praktisch weggewerkt. Op verschillende plaatsen werd werkplekonderzoek verricht. Dat ge beurde zowel individueel als afde- lingsgericht. Samen met de Erasmus Universiteit in Rotterdam wordt een onderzoek gehouden naar de fysieke belasting tijdens werkzaamheden met bier slangen bij de assistenten gisten en lageren. Op dit moment wordt in een laboratorium apparatuur ontwikkeld om krachten bij deze werkzaam heden te kunnen meten en te registreren. In het kader van "alcohol en werk" wordt individueel nog steeds zeer regelmatig hulp geboden. Aandacht voor de negatieve gevolgen van alco holgebruik in de werksituatie blijft zeker nodig. In de brouwerij in Zoeterwoude is in 1989, samen met het lijnmanage ment en personeelszaken, een pro ject "ziekteverzuim" opgezet. Dit is gebeurd nadat in 1988 een stijging in het ziekteverzuim te zien was. Via deze weg wordt geprobeerd het ziekteverzuim projectmatig aan te pakken. Daarbij wordt niet alleen aandacht besteed aan de individuele problematiek maar ook aan de arbeidsomstandigheden. De nadruk bij dit project ligt op de betrokkenheid en verantwoordelijk heid van het lijnmanagement voor het ziekteverzuim. Ook na de studie die door het Ministerie van Sociale Zaken is ver richt naar nut en rendement van aanstellingskeuringen zijn op korte termijn nog geen duidelijke ver nieuwingen bij dit soort onderzoek te verwachten. In de loop van 1990 zul len ook bij Heineken de aanstellings keuringen volgens de landelijke richtlijnen worden uitgevoerd. In 1989 heeft een brede oriëntatie plaatsgevonden naar de mogelijk-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1989 | | pagina 10