Heineken Nederlands Beheer B. V. aangespannen, waarvan er thans nog twee lopen en er één is afgewe zen. Het project heeft duidelijkheid en inzichtelijkheid verschaft in de structuur van informatiseringsafde lingen, de daarin voorkomende func ties en de onderlinge rangorde van deze functies. In 1988 is besloten ook voor de func tiegroepen 16 en 17 het Hay-systeem van functie-evaluatie toe te passen. Opgemerkt wordt dat dit geen gevol gen heeft voor de huidige en toe komstige indeling van functies in deze functiegroepen, aangezien de functie-evaluatiemethoden USF en Hay nagenoeg dezelfde resultaten geven. Beloningsstructuren Op het eind van het jaar zijn de CAVO medewerkers geïnformeerd over een aangepaste beloningsstructuur. Doel van het beloningsbeleid is het opti maal aanwenden van de ter beschik king staande beloningsmiddelen opdat de medewerkers op korte en lange termijn worden gestimuleerd in hun functioneren. Een en ander betekent dat de beloning plaatsvindt op basis van de geleverde prestatie. Per organisatie zal worden getoetst in welke mate de aldus afgegeven beoordelingen in overeenstemming zijn met de prestaties van de betref fende organisatie opdat gelijke pres taties zullen leiden tot gelijke beoor delingen. Ook voor deelterreinen van het be- loningsgebied wordt regelmatig na gegaan of aanpassing van regelin gen gewenst is. In dit verband is besloten met ingang van 1 mei 1988 de BZB-regeling (Bedrijfszelfbe scherming) uit te breiden met ver goedingen voor een aanvullende EHBO-opleiding. Het gaat hierbij om het verkrijgen van specifieke vaardig heden voor het verzorgen van gewonden onder ramp omstandigheden. Bedrijfsgezondheidsdienst co o Veranderingen in werk- en arbeids- omstandigheden vinden bijna altijd hun weerslag in het bedrijfsgezond- heidszorgpakket. De Bedrijfsge- zondheidsdienst Heineken gaat er m van uit dat ze zich zal moeten aan- co passen aan de organisatie waarbin- 5> nen gewerkt wordt. Ook hier, net als in de rest van onze onderneming, zal co naar efficiency en effectiviteit moe ten worden gekeken. In dat kader zal bijvoorbeeld de aanstellingskeuring het komende jaar kritisch moeten worden bekeken, evenals de COPIH onderzoeken. De aanstellingskeu ring zoals die tot nu toe plaats heeft, vertelt weinig over (toekomstige) arbeids(on)geschiktheid. De Bedrijfs gezondheidsdienst is van mening dat het belangrijk is om te kijken naar de mogelijkheden van een 'bedrijfs- wellness' programma (naast bedrijfs fitness). Door middel van een derge lijk totaalprogramma zouden mede werkers op een positieve manier kunnen worden overgehaald tot gezond gedrag en tot het afleren van ongezonde leefwijzes. Wat alcohol en werk betreft kan geconcludeerd worden dat het bespreekbaar maken van alcohol problemen voor een belangrijk deel bereikt is. Zowel voor medewerkers als bedrijfsartsen is het daardoor gemakkelijker hierover met elkaar te praten en afspraken te maken. Aan de andere kant is het ook in 1988 dui delijk geworden dat zich nog altijd min of meer ernstige alcoholproble men voordoen. Blijvende aandacht voor dit onderwerp is daarom nodig. Het verzuim door ziekte en ongeval len is in dit verslag apart vermeld. Op verschillende vestigingen wordt zeer zorgvuldig gekeken hoe langdurig arbeidsongeschikten, al of niet met beperkingen, weer in het arbeidspro ces kunnen worden opgenomen. Het bespreken van de mogelijkhe den hiervoor verloopt dikwijls suc cesvol, al kost heropneming in het arbeidsproces van een langdurig arbeidsongeschikte medewerker vaak de nodige inspanning en aan passing van de organisatie. 9 OD

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1988 | | pagina 9