Heineken Nederlands Beheer B. V. Loopbaanontwikkeling Functieclassificatie en beloningsstructuren 8 - Voor de vestigingen Zoeterwoude en Bunnik werd de cursus 'Analyse Technische Storingen' (ATS) geïn troduceerd. Uitvoering van deze cursus zal gebeuren door lokaal opgeleide instrukteurs. Informatiseringsopleidingen - Veel aandacht ging uit naar het P.C.-Opleidingsprojekt. Ruim 1900 personeelsleden besloten tot de aanschaf van een personal com puter. Velen volgden de introduc tiecursus die hierbij aangeboden werd. - Het aantal deelnemers aan p.c.- vaardigheidscursussen bedroeg ca. 600. - De in 1985 gestarte cursus 'Alge mene Oriëntatie Informatisering' (A.O.I.) beleefde de laatste afleve ringen. Aan deze driedaagse cur sus, die bestemd was voor mid- denkaderfunktionarissen, namen in totaal 429 medewerkers deel. - Ten behoeve van hoofden EFI en informatiemanagers werd een drie daags Seminar Informatiemanage ment georganiseerd. Het seminar richtte zich met name op de moge lijkheden die de moderne informa tietechnologie biedt voor het te voeren ondernemingsbeleid. - In toenemende mate worden infor matiseringsopleidingen 'op maat' gemaakt voor werkmaatschap pijen of onderdelen daarvan. Hier door kan aangesloten worden op de daar levende specifieke wen sen. Deze wensen kunnen, afhan kelijk van de aard van de organisa tie en het ontwikkelingsstadium waarin het informatiseringsbeleid zich bevindt, verschillen. - Het effektief toepassen van infor matisering vraagt een goed opge zette administratieve organisatie. Besloten werd dan ook een cursus 'Administratieve Organisatie' te ontwikkelen. Het totale aantal deelnemers aan door CTV intern georganiseerde cur sussen was 1655. CTV verzorgde daarnaast ruim 2000 aanmeldingen voor externe cursus sen of seminars. In de gehele organisatie vonden de beoordelingen plaats over de periode april 1987 - april 1988. In het kader van het aangepaste belonings beleid zal de beoordelingsperiode in de toekomst gelijk zijn aan het kalen derjaar. Veel aandacht is gegeven aan de ver werking en analyse van de gegevens uit de in 1987 gevoerde potentieel- schattingsgesprekken. Deze gegevens zijn onmisbaar voor het loopbaanontwikkelingsbeleid, zoals dat met name via de Advies- en Beslissingscommissies tot stand komt. Voor alle organisatie-onderdelen werden management-reviews opge steld, waarin de aanwezige perso neelsbezetting kwalitatief en kwanti tatief wordt doorgelicht en afgezet tegen de huidige en toekomstige behoefte van de organisatie. Hier door kan een gerichter beleid gevoerd worden ten aanzien van benoemingen, herplaatsing, oplei ding e.d. Geconcludeerd kan worden dat het in 1987 verschenen rapport 'Het Management Developmentbeleid bij Heineken' een positieve invloed gehad heeft. De duidelijk toegeno men betrokkenheid van het gehele management bij loopbaanontwikke ling bevordert in sterke mate de goede uitvoering van het overeenge komen management development beleid. Functieclassificatie k In 1988 is het projekt informatise ringsfuncties' afgerond. Alle functies in de informatiseringsafdelingen van de diverse werkmaatschappijen en staf- en servicegroepen van H.N.B., alsmede van Heineken Export, zijn beschreven en geëvalueerd. Naar aanleiding van de afgegeven evalua tieresultaten voor deze functies zijn officieel drie beroepsprocedures

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1988 | | pagina 8