Heineken Nederlands Beheer B. V. 4 Arbeidszaken In 1987 zijn collectieve arbeidsover eenkomsten afgesloten die golden tot en met 31 december 1988. Op het gebied van CAO en CAVO was 1988 dan ook een rustig jaar. Een aantal personeelsregelingen werd gewijzigd. Voorbeelden hiervan zijn de Heineken Invaliditeitsregeling, het Pensioenreglement en deVervoers- regeling. Heineken Invaliditeitsregeling (HIR'88) De HIR'88 is per 1 april 1988 inge gaan en volgt de "oude" HIR op. De HIR'88 heeft tot doel werknemers van Heineken Nederlands Beheer B.V., die een standplaats in Neder land hebben en die langdurig arbeidsongeschikt zijn, een bepaald inkomen te garanderen. De HIR'88 is een franchise-regeling, wat inhoudt dat de overheid een basis uitkering geeft in de vorm van de WAO franchise). Daarnaast betaalt Heineken op basis van de HIR'88 een vastgestelde uitkering. Pensioenen In 1988 is besloten om de toekom stige pensioenen en de reeds inge gane pensioenen per 1 januari 1989 te verhogen. De wijziging van het pensioenreglement Nederland houdt in dat de grens waarover 65% pen sioen wordt betaald is verhoogd van 44.000,- naar 55.000,- en dat het pensioengevend salaris is ver hoogd met 8%. De gepensioneerden krijgen per 1 januari 1989 een verhoging die varieert van 3% voor degenen die in 1985 of eerder met pensioen zijn gegaan, tot 8% voor degenen die in 1988 met pensioen zijn gegaan. In 1988 heeft Heineken Nederlands Beheer B.V. de bevoegdheden met betrekking tot het Pensioenfonds overgenomen van Heineken N.V. Het pensioenreglement Buitenland is per 1 januari 1989 vervallen. In de plaats hiervoor is een bijlage bij het pensioenreglement Nederland opge nomen. Deze bijlage regelt de pen sioenrechten van de werknemers van Heineken Nederlands Beheer B.V. die naar het buitenland zijn uit gezonden. Het in het pensioenregle ment Buitenland opgenomen Invali diteitspensioen wordt beëindigd. Hiervoor in de plaats komt de HIR'88. Vervoersregeling en de Regeling vergoeding reiskosten woon werkverkeer Omdat de vergoedingen die door Heineken in bepaalde gevallen ver strekt werden naar het oordeel van de belastingdienst bovenmatig waren, zijn in 1988 deze regelingen gewijzigd. Een belangrijk gevolg van de wijziging is dat vanaf 1 juli 1988 belasting en premies worden inge houden van de kilometervergoeding. Dat gebeurt als de werknemer langer dan een aaneengesloten periode van 3 maanden naar een plaats buiten de eigen prikkaartlokatie reist. Altijd proberen de concurrent voor te zijn De heerN.A.A. van der Doelen is fabrikantenvertegenwoordiger Hore ca. Voor dit werk bezoekt hij horeca gelegenheden als café's, bars, res taurants en discotheken die al zaken doen met Heineken of waar in de toe komstzaken mee gedaan kunnen worden. Daarnaast bezoekt hij onroerend goed eigenaren om na te gaan of een bepaald pand door Hei neken gehuurd kan worden als hore cagelegenheid. "Om dit werk goed te doen heb je een commerciële instelling nodig en veel mensenken nis. Vaak moet je beslissingen nemen waar veel geld mee gemoeid is en dan moet naderhand nog blijken of je inschattingen goed waren, "zo ver telt Van der Doelen. De in te huren horeca-objecten moeten aan bepaalde eisen voldoen. Zo'n pand moet op een goede lokatie liggen, moet goed onderhouden zijn en de hoogte van de huur moet in relatie staan tot de waarde van het onroe rend goed. Van der Doelen: "Je bent daarnaast voortdurend op zoek naar potentiële ondernemers, alhoewel die zich soms zelf aanmelden. Die ondernemers moeten aan bepaalde voorwaarden voldoen. Natuurlijk ver wachten we dat ze over de beno digde diploma's beschikken, maar daarnaast kijken we vooral ook naar de mensen zelf. Zijn ze commercieel ingesteld en weten ze hoe zwaar het werk is? Maar al te vaak merk je dat ze lichtvaardig tegen het exploiteren van een café aankijken. Het is zwaar werk dat om specifieke vaardigheden vraagt.Van der Doelen: "Ons werk is de laatste jaren veel commerciëler en ook harder geworden. Je moet heel alert zijn in je rayon. Als een horeca-onderneming vrijkomt, dan moet je er razendsnel bij zijn om je interesse te tonen, anders is de con current je al voor. Gelukkig hebben we bij Heineken een aantal stafdien sten waarop we kunnen terugvallen. Daarmee doel ik op het bouwbureau, de juridische dienst, de afdeling Horecaontwikkeling enz. Want een ding is zeker: samen kun je veel; alléén heel weinig. co O O 33 m 33 C/3 O CO 00 00 5

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1988 | | pagina 5