Gedistilleerd Wijngroep Nederland B. V. 4 Overleg over Veiligheid, Gezondheid en Welzijn Het kwartaal-overleg met de onder nemingsraadcommissie voor veilig heid, gezondheid en welzijn bevatte de onderwerpen ventilatie, verwar ming, geluidmeting en -verminde ring, medische begeleiding, veilig heidsinspecties, werkoverleg en de inventarisatie van alle veiligheids voorschriften. Drie snelsluitende deuren werden aangebracht op plaatsen waar het meest last werd ondervonden van tocht. De geplaatste deuren voldoen uitstekend. Het is de bedoeling dat er nog meer van deze deuren komen, mede om warmteverliezen te verkleinen. De verwarmings- en ventilatie installatie werd in het hele complex Zoetermeer nagekeken en opnieuw afgesteld. Verbetering van het klimaat in kantoren en werkplaat sen was het resultaat. Na de over plaatsing van produktie-apparatuur uit Leeuwarden werden geluidsme tingen in de bottelarij verricht. Werkoverleg wordt thans in alle sub afdelingen binnen Produktie gevoerd. In 1988 vonden drie ongevallen met verzuim plaats. Geen van de betrok kenen hield blijvend letsel over. Het ziekteverzuim daalde opnieuw. Functiegerichte opleidingen Met het overplaatsen van produktie- apparatuur uit Leeuwarden is het noodzakelijk geworden de machines snel om te kunnen bouwen, opdat meer kleine partijen geproduceerd kunnen worden. De aandacht van alle produktieme- dewerkers wordt voortdurend gericht op het werken aan lage voor raden, grote flexibiliteit van de pro- duktie-installaties, het handhaven van goede en nauwe relaties met afnemers en leveranciers, grote betrokkenheid van de medewerkers en een onberispelijke kwaliteit. Mede gezien dit scala aan veranderingen is, met hulp van de opleidingsmede werkers uit de brouwerij te 's-Herto- genbosch, een nieuw begin gemaakt met functiegerichte opleidingen. Een groot gedeelte van de machinebe schrijvingen en machine-instructies is klaar. Instructeurs die zelf werk zaam zijn in diverse sub-afdelingen van Produktie, zijn getraind in het geven van instructie. Computergebruik op de werkplek In 1988 verschenen er nog meer beeldschermen op diverse werkplek ken. Iedere afdeling beschikt nu over een beelscherm. In toenemende mate vindt gegevensverwerking op de werkplek zelf plaats via het gebruik van een personal computer, al dan niet verbonden met de cen trale computer. Andere werkplekken zijn via een terminal op de centrale computer aangesloten. Alle secretaresse-plaatsen zijn voor zien van een PC met een standaard pakket voor tekstverwerking. Eikaars werk overnemen is daardoor gemak kelijker en efficiënter geworden. w O O J3 m jj co r~ O co CO co 23

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1988 | | pagina 23