Gedistilleerd Wijngroep Nederland B. V. A Mensenkennis en ervaring; daar komt het op aan "Wijn kun je overal kopen, maar se vice is een toegevoegde waarde die misschien nog belangrijker is dan je produkt.Dat is de mening van J. Kuiper, wijnadviseur en horecaver- tegenwoordiger voor Reuchlin. Hij probeert zijn klanten met raad en daad bij te staan. De commerciële activiteiten bestaan uit het persoon lijk begeleiden van de produkten bij de klant. Daarnaast kunnen klanten ook bij de vertegenwoordiger terecht met klachten, al gebeurt dat niet vaak. Ook heeft er bedrijfspromotie plaats doormiddel van proeverijen bij de GWN. Kuiper: "Een leuk onder deel van ons beroep is om samen met de eigenaar van een horecagele genheid de wijnkaart samen te stel len. Daar gaat vaak een halve en soms zelfs een hele dag in zitten. Dan moet je veel mensenkennis heb ben en ook ervaring. Een hele dure, gerijpte wijn past niet bij beginnende wijndrinkers in een bistro. Maar omgekeerd past een goedkope, Duitse wijn niet in een chique restau rant. Dat leer je in de loop der jaren en daardoor help je de klanten goede beslissingen te nemen.Het bezoe ken van de verschillende onderne mingen gebeurt met regelmaat. Tij dens zo'n bezoek is er gelegenheid het assortiment bij te stellen. Bijvoor beeld als er een nieuw produkt is of als er nieuwe jaartallen in het wijnaanbod komen. Heel gerichte acties zijn bijvoorbeeld wild- en aspergepromoties. Dan wordt er een wijnassortiment samengesteld dat in het bijzonder aansluit op wild- en aspergegerechten. Kuiper: "Maar al organiseer je nog zoveel, als verte genwoordiger blijf je het visitekaartje van het bedrijf. Door het werk ben je altijd alleen op pad en ben je genoodzaakt in je eentje beslissin gen te nemen. Daarom is het heel belangrijk dat er een verkoopbinnen dienst is die je steunt; waar je op terug kunt vallen. Dat komt indirect ook de service naar de klant ten qoe- de." Samenwerking tussen Bols Nederland B.V. en de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland B.V. Op 8 december 1988 maakten de N.V. Koninklijke Distilleerderijen Erven Lucas Bols en Heineken N.V. bekend dat hun dochterondernemin gen Bols Nederland B.V. en de Gedistilleerd en Wijngroep Neder land B.V. van plan zijn de activiteiten ten aanzien van gedistilleerd en wijn op basis van gelijkwaardigheid in een joint venture samen te brengen, waarbij de nieuwe onderneming de Benelux tot haar werkterrein zal krij- gen. De vorm van de voorgenomen samenwerking en de sociale conse quenties daarvan zijn onderdeel van nader onderzoek. De betrokken vak bonden en ondernemingsraden en de Commissie voor Fusie-aangele genheden van de Sociaal Economi sche Raad zijn in kennis gesteld van dit voornemen tot samenwerking. Algemeen Directeur van de GWN, de heer Y.H.M.N. Folmer, lichtte de ondernemingsraad en het personeel van de Zoetermeerse vestiging uit voerig in over de achtergronden van, de beweegredenen voor en de per spectieven van de voorgenomen samenwerking. Om een meer gede tailleerd inzicht te krijgen in de voor genomen samenwerking en om te komen tot een goed onderbouwde adviesaanvraag aan de onderne mingsraad, werd voorgesteld door twee externe deskundigen enkele onderzoeken uit te laten voeren, te weten: - het formuleren van het marktstra tegisch- en commercieel beleid; - de opzet van de produktie- en logistieke faciliteiten; - de opzet van de administratieve organisatie. De directies van Bols Nederland B.V. en de Gedistilleerd en Wijngroep Nederland B.V. verwachten daarna met uitgewerkte voorstellen te komen. Op 14 december 1988 adviseerde de ondernemingsraad positief over de inschakeling van de externe advi seurs. Bokma vestiging Leeuwarden In het eerste kwartaal van 1988 zijn de laatste produktielijnen uit Leeu warden naar Zoetermeer gebracht. De medewerkers die daarna nog in Leeuwarden werkten hebben het pand in gereedheid gebracht voor oplevering. In mei 1988 is het pand verkocht. Voor 30 van de 36 medewerkers die in de vestiging werkzaam waren toen in december 1986 de voorgenomen sluiting bekend werd gemaakt, was op dat moment een oplossing gevonden. De bemiddeling bij het zoeken naar een andere werkkring is tot 1 oktober 1988 voortgezet. Organisatie vestiging Zoetermeer Na het positieve advies van de Cen trale Ondernemingsraad in februari 1988, werd de verantwoordelijkheid voor Export rechtstreeks onder de Directie GWN gebracht. De commer ciële organisatie werd in de loop van 1988 ingevuld met reeds werkzame medewerkers en met enkele overge plaatste medewerkers uit andere werkmaatschappijen van Heineken Nederlands Beheer B.V. De opdeling van de Interne Dienst over verschil lende afdelingen werd voltooid. Ondernemingsraad In 1988 hadden acht overlegvergade ringen met de ondernemingsraad plaats. Voor de ondernemingsraad verkiezingen stelden drie leden zich herkiesbaar. Zij werden opnieuw gekozen. Daarnaast werden vier nieuwe kandidaten gekozen in de ondernemingsraad. Vóór de ondernemingsraadverkiezin gen stond de afwikkeling van de slui ting van de Bokma vestiging en de uitsplitsing van de Interne Dienst centraal in het overleg. Na de verkie zingen ging het overleg over de invoering van een nieuw ploegen- dienstrooster voor de bewaking, de produktie-uitbreiding van de alcohol- fabriek voor moutwijnproduktie voor derden, de nieuwe werkwijze van de commerciële afdelingen, de ATV-ver- roostering voor 1989 en de voorge nomen samenwerking met Bols.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1988 | | pagina 22