Vrumona B. V. r 4 A Y Vakantieregeling Marokkaanse medewerkers In het jaarverslag van 1987 werd reeds melding gemaakt van het besluit om voor onze Marokkaanse werknemers een alternatieve vakan tieregeling in te stellen. Deze rege ling houdt in dat Marokkaanse medewerkers, waarvan de gezinnen ook in Nederland verblijven, eens in de twee jaar gedurende de school vakantieperiode zes weken met vakantie kunnen naar hun geboorte land. Het jaar daarop kan echter in de schoolvakantieperiode geen vakantie worden opgenomen. Zoals afgesproken met betrokkenen en de ondernemingsraad zijn de ervaringen met deze regeling onlangs op een rij gezet. Van de 33 Marokkaanse medewerkers die in 1987 en 1988 van deze regeling gebruik hebben gemaakt waren in totaal 27 medewerkers aanwezig tij dens de evaluatie-bijeenkomsten. Daarbij was tevens aanwezig een tolk-/vertaler en een afvaardiging van de ondernemingsraad. De ervaringen van de deelnemers waren zonder uitzondering positief. Het feit dat in het tweede jaar geen vakantie in de schoolvakantiepe riode mag worden opgenomen wordt echter als minder prettig erva ren. Over dit punt is momenteel nog overleg gaande, waarbij overigens het uitgangspunt is dat de regeling in principe zal worden voortgezet. Ziekteverzuim De dalende lijn in het ziekteverzuim die zich de afgelopen jaren heeft voorgedaan heeft zich in 1988 bij Vru mona helaas niet voortgezet. Hoe wel er geen sprake is van een struc turele stijging van het reguliere ziek teverzuim, heeft met name de stij ging van het aantal langdurig zieken ertoe geleid dat het ziekteverzuim in 1988 uitkomt op 7,6%. Dat is een stij ging van 0,6% en opzichte van 1987. In nauwe samenwerking met de Bedrijfsgezondheidsdienst zullen wij de komende periode dan ook met name aan de langdurig zieken extra aandacht besteden. Familiedagen Ten behoeve van onze mede- werk(st)ers en hun gezinsleden wer den 13 familiedagen georganiseerd, die door alle deelnemers zeer posi tief werden ervaren. Beoordelingen CAO-personeel Begin 1988 werd bij Vrumona de twee-jaarlijkse vrijwillige beoorde lingsronde voor het CAO-personeel voor de tweede maal georganiseerd voor medewerk(st)ers in de salaris groepen 5 tot en met 7, met uitzonde ring van de leidinggevenden in sala risgroep 7 die al jaarlijks volgens het MD-systeem worden beoordeeld. Opleidingen In 1988 werd verder uitvoering gege ven aan het in 1987 geformuleerde opleidingsbeleid. Bij de interne, functiegerichte opleidingen werd vooral aandacht besteed aan de kwaliteitsverbetering van de werkuit voering. De cursisten die gezamen lijk een interne opleiding volgden kwamen steeds uit verschillende dis ciplines. Hierdoor verbeterde de onderlinge communicatie en kon ook kennis en ervaring uit de diverse vakgebieden direkt worden uitgewis seld. In totaal namen 125 produktie- medewerkers deel aan deze interne, functiegerichte opleidingen. Van de afdeling Verpakken namen 14 medewerkers deel aan de tweede Korte Technisch Technologische Kur- sus (KTTK). Deze cursus wordt door de Landelijke Stichting Beroepsop leiding in de Levensmiddelenindus trie verzorgd, in samenwerking met Vrumona vakspecialisten. In oktober 1988 startten 44 andersta lige medewerkers met een cursus Nederlandse taal. Gedurende 30 weken zullen zij, ieder op eigen niveau, individueel 20 minuten per dag les krijgen. Voor de in dit jaar in dienst getreden Horeca vertegenwoordigers werd een interne opleiding georganiseerd. De cursus werd samengesteld en gegeven door de Horeca-verkoopor- ganisatie. Gedurende vier weken werden de nieuwe vertegenwoordi gers theoretisch alsmede praktisch voorbereid op hun functie bij Vrumo na. Tevens werd dit jaar een begin gemaakt met een Logistiek Oplei dingsmodel voor alle mede- werk(st)ers binnen Vrumona die, direkt of indirekt, betrokken zijn bij de beheersing en besturing van de Produktie- en Goederenstroom. Daar veel belang wordt gehecht aan het structureel opleiden van onze medewerk(st)ers werd gelijktijdig met de verbouwing van het Labora torium een opleidingslokaal gereali seerd, dat aan alle moderne eisen voldoet. 20

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1988 | | pagina 20