Heineken Nederland B. V. Produktie Zoeterwoude 16 l Overplaatsingen vanuit Amsterdam In 1988 is de overplaatsing van colle ga's uit de Amsterdamse brouwerij afgerond. Dit betekent dat er sinds bekend is gemaakt dat de brouwerij in Amsterdam gesloten zou worden in totaal 137 Amsterdamse mede werkers in Zoeterwoude zijn komen werken. Het overgrote deel van de medewerkers is overgegaan naar een vacante plaats in Zoeterwoude. Deze plaatsen waren 'opgespaard' en tijdelijk bezet door uitzendkrach ten of contractanten. De afdelingen in Zoeterwoude heb ben in overleg met de afdelingslei ding Amsterdam de introductie en de noodzakelijke bijscholing ver zorgd. Zoveel mogelijk is gestreefd iedereen goed in te werken en ver trouwd te maken met het nieuwe werk en de nieuwe werkplek. Nadat in 1987 de betrokkenen met hun partners op de brouwerij zijn ontvan gen, hebben in 1988 ook de mede werkers die gebruik hebben gemaakt van de ROWOR-afvloei- ingsregeling een bezoek gebracht aan de brouwerij. De opvang en overgang van mede werkers naar Zoeterwoude is mede begeleid vanuit een begeleidings commissie. De commissie heeft over individuele probleemsituaties advies uitgebracht. Het gaat om problemen waarin de ROWOR niet voorziet. Als afsluiting van de overplaatsingen en de sluiting van de Amsterdamse brouwerij is een evaluatierapport opgesteld. Mede op verzoek van de begeleidingscommissie zal in 1989 nog een onderzoek worden gehou den waarbij medewerkers wordt gevraagd naar hun ervaringen. Kwaliteitsverbeteringsprojekt Goed kan Beter De kwaliteitsverbeteringsgedachte is in 1988 verder uitgewerkt in diverse acties. Het werkoverleg heeft hierbij een belangrijke functie. Vanaf september worden wekelijks bijeen komsten gehouden waarin elke medewerker van de brouwerij wordt voorgelicht over de activiteiten van de verschillende afdelingen. Deze actie, Kleintje Pils genoemd, wordt in 1989 voortgezet. Het voltallige kader van de brouwerij is op twee kaderdagen in het voor jaar 1988 vertrouwd gemaakt met het begrip klant-leverancier. In de vorm van een spel is geprobeerd dui delijk te maken hoe afhankelijk we van elkaar zijn en hoe belangrijk communicatie is in de besluitvor ming. In de vorm van doelstellingen per afdelingen en afspraken tussen interne klanten en leveranciers wordt deze actie in 1989 voortgezet. In 1988 is de besluitvorming rond het bedrijfsjournaal, een maandelijkse video met nieuws over de brouwerij rond gekomen. Per 1 februari 1989 is gestart met een journaal onder de naam 'Kijkglas'. Reorganisaties Na de reorganisaties in de Techni sche Dienst in 1986 en 1987 zijn in 1988 de functiebeschrijvingen aan gepast of geheel herzien. Hiermee is deze reorganisatie in principe afge rond. Met ingang van 1 januari 1988 is de drie-ploegendienst binnen de afde ling Magazijn en Intern Transport opnieuw geïntroduceerd. De export belading werkt vanaf deze datum in drie-ploegendienst. In juni is de herstructurering Energie in gang gezet met een adviesaan vraag naar de OR. De herstructure ring omvat een aantal organisatori sche aanpassingen en een plan waarmee wordt ingespeeld op de toekomst van de afdeling. Aan oplei ding wordt veel aandacht gegeven.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1988 | | pagina 16