Heineken Nederland B. V. EFI-Bier Voor de Dienst Informatie Manage ment kan 1988 worden beschouwd als een jaar waarin toekomstige ont wikkelingen steeds centraal hebben gestaan. Veel is gedaan aan de noodzakelijke voorbereidingen op de uitvoering van het beleid dat gericht is op een verdergaande decentralisatie van de informatie voorziening. Ontwikkeling van de interne organisatiestructuur is in dit proces van grote betekenis geweest. Een belangrijk onderdeel in dit kader is het grootschalig opgezette func- tieclassifikatie-projekt geweest, dat voor de afdeling werd uitgevoerd. Op basis van de uitkomsten van het personeelsonderzoek en gekoppeld aan het Kwaliteitsprojekt zijn in de loop van 1988 binnen verscheidene EFI-afdelingen diverse werkoverleg- situaties tot stand gekomen. Hoewel gestructureerd overleg in de praktijk nog niet optimaal functioneert, is ver betering van communicatie in vele afdelingen waarneembaar. Ook is veel aandacht besteed aan de aspecten taakverrijking en taakver- ruiming. Het laten rouleren van taken, waardoor zowel de taakuit voering gevariëerder wordt als inzicht en interesse kunnen toene men, is hierbij een belangrijk instru ment. Met de bedoeling uitsluitend grote EFI-projekten ten uitvoer te brengen werd de EFI-Taskforce opgezet. Deze Taskforce heeft een permanent karakter, terwijl de personele samen stelling kan wisselen. Als eerste opdracht is de introductie en invoe ring van het Financieel Informatie Systeem (FIS) ter hand genomen. Op het gebied van personeelsvoor ziening is bijzondere zorg besteed aan de werving en wellicht meer nog de selektie van medewerkers op HBO-niveau met leidinggevende kwaliteiten. De afbouw van de brouwerij Amster dam heeft tot gevolg gehad dat enkele van de betrokken EFI-mede- werkers herplaatst zijn in de vesti ging Zoeterwoude. Een aantal mede werkers heeft gebruik gemaakt van de 571/2-jarigen-regeling van de ROWOR.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1988 | | pagina 14