Voorwoord die als gevolg van de herstructurering binnen de werk maatschappijen hun functie verloren, veel aandacht besteed. Ook in 1988 zal aan herplaatsing hoge priori teit worden gegeven. In het afgelopen jaar werd er een nieuwe CAO, een nieuwe CAVO en een nieuwe ROWOR met de sociale partners afgesloten. Het overleg met de vakbonden vond op constructieve wijze plaats. Het arbeidsvoor waardenpakket zoals dit bij onze onderneming bestaat is van hoog niveau. We moeten er naar streven dit ni veau te handhaven. Voorkomen moet worden dat door vergaande eisen van de sociale partners dit pakket on betaalbaar wordt. Het gevaar van een dergelijke ont wikkeling is dat de winstgevendheid van onze onder neming het dan noodzakelijk maakt de arbeidsvoor waarden terug te schroeven. Met de sociale partners werd onder meer afgesproken dat informatie-uitwisseling plaats zal vinden over de werkgelegenheidsproblematiek binnen Heineken. Ook technische en technologische ontwikkelingen, voor zover deze ontwikkelingen leiden tot verminde ring van arbeidsplaatsen, zullen met hen besproken worden. Op het gebied van pensioenen is in 1987 een aantal wijzigingen doorgevoerd. Naast de invoering van een weduwnaarspensioen werd de franchise-regeling van kracht. Voorts werden alle parttimers en de medewer kers met een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd in het pensioenfonds opgenomen. Aan het einde van het jaar werd door de Algemene Raad van het Pensioenfonds de wijziging van het pen sioenreglement en de voorgestelde wijziging van de statuten goedgekeurd. Dit laatste hield in dat de rechten, die in de statuten werden toegekend aan de N.V. en de Raad van Be stuur, werden overgedragen aan Heineken Neder lands Beheer B.V. en haar directie. Deze wijziging werd door een positief advies van de Centrale Ondernemingsraad bekrachtigd. Het jaar 1988 is reeds voor een gedeelte voorbij als dit verslag verschijnt. Voor dit jaar en de komende jaren zullen op het sociale vlak een aantal onderwerpen nader worden uitge werkt. Aandacht zal worden gegeven aan het beleid ten aan zien van de gehandicapte werknemers. Heineken garandeert bij een aantal uitkeringen een percentage van het laatste salaris. Een deel van deze uitkeringen komt van de overheid; het andere deel wordt door Heineken uitbetaald. Er moet voor gewaakt worden dat als de overheid zijn deel vermindert door bezuinigingen, Heineken automatisch gedwongen wordt een grotere aanvulling uit te betalen, waardoor deze regelingen onbetaalbaar wordt. Om het vereiste niveau van de medewerkers op peil te houden en om bij te blijven met de technologische/ technische ontwikkelingen zal veel aandacht worden geschonken aan opleiding. Ook in 1988 staan wij voor de uitdaging onze positie in de markt te handhaven en daar waar mogelijk te ver beteren. De directie Heineken Nederlands Beheer B.V. heeft er het volste vertrouwen in dat we met voldoende inspanning, creativiteit en kwaliteit deze uitdaging aan kunnen. Directie Heineken Nederlands Beheer B.V. Zij die ons ontvielen Wij betreuren het overlijden van 19 medewerkers: A.B.A. Akan 4 januari 1987 C. Lucke 11 januari 1987 L. Waasdorp 2 februari 1987 J.G. de Wit 8 februari 1987 HJ. Kusters 6 april 1987 J.P. van Hulst 22 april 1987 P.M.C.M. Pulles 5 juni 1987 P.C. Wannee 30 juni 1987 R.WJ. Lassche 7 juli 1987 C.M. van Zenderen 21 juli 1987 PJ. van Schijndel 9 augustus 1987 LACh. Rottier 21 augustus 1987 J.RA Scholten 28 augustus 1987 C. Timmers 5 september 1987 A.W.M. Baas 17 september 1987 J.C. Bouwhuyzen 23 september 1987 Mw. V.P. Steen 10 oktober 1987 GJ. van Ommen 4 november 1987 F. van Gelder 14 november 1987 Hun nagedachtenis houden wij in ere.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 5