Verslag Arbeidsomstandigheden Beleid Ook in het verslagjaar 1987 is het beleid van de onder neming erop gericht geweest, de arbeidsomstandig heden voor de werknemers te verbeteren. Uitgangs punt was ook nu weer de intentieverklaring van Heine- ken Nederlands Beheer B.V. van 18 augustus 1986. Daarin is het beleid van de onderneming ten aanzien van veiligheid, gezondheid en welzijn vastgelegd. In dit verslag zal voornamelijk aandacht worden besteed aan het aspect veiligheid. Voor de beide andere onderdelen wordt verwezen naar het verslag van de Bedrijfsgezondheidsdienst. Uitvoering van het beleid De verschillende vestigingen van de onderneming vertonen onderling grote verschillen. Door verschil in grootte, produkten, wijze van werken, enz. ontstaat er vanzelf ook verschil in de wijze van invulling van het Arbo-beleid. In alle gevallen echter wordt er systematisch aan ge werkt, de veiligheid van werknemers, bezoekers en van allen die op de vestigingen werkzaamheden ver richten, te waarborgen. In goed overleg tussen de leiding en de werknemers van de vestigingen is nagegaan hoe het beste invul ling kan worden gegeven aan het veiligheidsbeleid. De geplande akties zijn besproken en het verloop er van werd gevolgd. De in het overleg ingebrachte on derwerpen zijn door de deskundigen verder uitge werkt en in de praktijk gebracht. Uit de veelheid van besproken onderwerpen kunnen als voorbeeld wor den genoemd: - het steeds maar weer verbeteren van orde en net heid op de werkplek. - het geven van gerichte Arbo-voorlichting aan de rondleiders van de afdeling Ontvangsten. - het opzetten van een radiografisch communicatie systeem voor deze rondleiders. - klimaatverbetering in de afdelingen Brouwen en Verpakken. - bestrijden van tochtproblemen in de transportafde lingen. - verbeteren van de uitvoering van de veiligwerk-ver- gunningen. - vervanging van rolhanddoeken door warme lucht- drogers. - renovatie van een bewakingsloge. - wijzigingen van de verlichting in emballagehallen. 49

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 51