Heineken Technisch Beheer Betrokkenheid bij het werk verhogen. De afdeling Plaatselijke Administratie in Zoeterwoude is al enkele jaren bezig om de kwaliteit en service te verhogen. "We hebben allereerst gekeken wat er eigenlijk verkeerd ging en daarna waaróm dat gebeurde. Je weet vaak heel goed hoe iets niet moet, maar belangrijker is om aan te kun nen geven hoe het wel moet en dan moet je de oorzaak (waarom gaat iets fout) weten", vertelt de heer A. Oostrum van de Plaatselijke Administratie. En hij vervolgt: "Uit groepsgesprekken op de afdeling kwam naar voren dat het belangrijk is dat mensen zich betrokken voelen bij hun werk en dat een "never mind-houdingde kwaliteit van het werk niet ten goede komt. Medewerkers zullen eerder gemotiveerd zijn als ze exact weten waarom bepaalde zaken gaan zoals ze gaan èn als ze verantwoorde lijk zijn voor hun werk. Medewerkers moeten dus beter geïn formeerd worden Enkele groepen binnen de Plaatselijke Administratie probe ren sinds enige tijd de betrokkenheid te verhogen door mid del van een roulatie- systeem. Medewerkers, die anders dag in dag uit dezelfde werkzaam heden verrichtten, krijgen nu elke drie maanden voor 50 een andere taak. Oostrum: "In het begin hadden we een volledige roulatie, dat wil zeggen dat je voor de volle 100 iemand anders werk ging doen, maar voor de voortgang én de kwaliteit van het werk was het beter om aan deelroulatie te doen. En het werkt werkelijk perfect: de medewerkers vinden deze methode fijn; men weet beter wat er speelt op de afdeling. Ook weet men nu beter waarover men praat en is het inzicht in het werk en in de gebruikte systemen ver hoogd. Ook intern, in het contact met de andere afdelingen probeert de Plaatselijke Administratie de service te verhogen. "Dat kan alleen indien wij als dienstverlenende afdeling weten wat de gebruikers, de andere afdelingen, willen en als zij we ten wat we te bieden hebben. Met de afdelingen waarvoor we erg veel werk verrichten zo als Inkoop hebben we nu regelmatig overleg, waardoor we beter op de hoogte zijn van eikaars problemenaldus Oos trum.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 45