Sociaal Jaarverslag 1987 ze medewerkers. Naast de normale vakgerichte oplei dingen zal in de komende jaren veel aandacht worden besteed aan het verkrijgen van de kennis en vaardig heden van de nu in ontwikkeling zijnde informatiesys temen. De training voorziet er tevens in dat medewer kers van geaffilieerde brouwerijen langdurig in het ar beidsproces van HTB worden opgenomen. Heineken trainees kregen gelegenheid praktische brouwervaring op te doen in de proef brouwerij. Ook werd aan studenten van universiteiten en HBO-oplei- dingen gelegenheid gegeven een stage in de proef- brouwerij te volgen. De reacties zijn zonder uitzonde ring positief. De werkomstandigheden in de proefbrouwerij werden sterk verbeterd door het in gebruik nemen van een gerenoveerde kelderafdeling, voorzien van individueel gekoelde tanks. Het werken bij lage temperaturen werd daardoor verminderd. In het verlengde van het project "Kwaliteit en Manage ment van de HTB-dienstverlening", dat plaatsvond in 1983/1984, heeft opnieuw een groep medewerkers de training "Consulting Skills" gevolgd. Deze training is en blijft een standaard-training voor alle huidige en toekomstige HTB-medewerkers die als consultant werkzaam zijn. Dit past in de doelstelling om bij HTB de kwaliteit van het werk, de servicegerichtheid en het intern management verder te verbeteren. Steeds meer medewerkers raken vertrouwd met een personal computer. Diverse databanksystemen zijn in opbouw, terwijl steeds meer specifieke berekeningen door specialisten via eigen geschreven programma's uitgevoerd worden. Het invoeren van deze informatieseringssystemen vraagt geld, tijd en inspanning. Wij zijn er echter van overtuigd dat dit op enige termijn ten goede komt aan de kwaliteit en de kwantiteit van het door HTB gelever de werk.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 44