Heineken Technisch Beheer De grote toename van het personeelsbestand ge durende de laatste jaren is tot staan gebracht. Dat komt vooral door de in de komende jaren verwachte vermindering van het aantal investeringsprojecten. Ook voor 1988 wordt ernaar gestreefd dat de service verlening van HTB van hoge kwaliteit is. Geprobeerd wordt om te komen tot een flexibele organisatie, waar bij de gevraagde assistentie, als het om routinewerk gaat, eventueel wordt uitbesteed aan derden. Het beleid van HTB is erop gericht van alle, voor een brouwerij-onderneming van belang zijnde vakgebie den, tenminste één specialist in dienst te hebben, die de brug kan vormen tussen de specialistische kennis van de toeleveranciers en de brouwerij-kennis van de werkmaatschappijen. De in 1987 begonnen reorganisatie binnen de afdeling Assistentie Werkmaatschappijen zal naar verwachting in de loop van 1988 zijn beslag krijgen. De bedoeling van de reorganisatie is het versterken van de techno logische ondersteuning. Management development-beleid Het bij HTB gevoerde management development beleid wordt geïntensiveerd. HTB streeft naar een carrière-ontwikkeling die loopt van creatieve werk zaamheden (research en development), via de meer operationele taken (project-engineering, werkmaat schappijen), naar een adviserende rol (consultant). Rekening zal moeten worden gehouden met het aan zienlijk aantal jonge, hooggeschoolde medewerkers dat de laatste jaren bij HTB is komen werken. Er is een groeiende behoefte aan een goede afstemming met de betrokken management development afdelingen om plaatsing bij werkmaatschappijen mogelijk te ma ken. Gezien de gewijzigde omstandigheden op de arbeids markt heeft HTB besloten om academici niet meer op tijdelijke basis aan te nemen. De academisch gevorm de werknemers, met een contract voor een bepaalde tijd, die werkzaam zijn binnen de HTB-organisatie, zijn inmiddels geïntegreerd. Training en vorming Veel aandacht zal worden besteed aan de training en vorming van medewerkers van HTB. Het totaal van deze trainings- en vormingsactiviteiten neemt gemid deld bijna 10% in beslag van de werkbare tijd van on- 41

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 43