Sociaal Jaarverslag 1987 Kwaliteit leveren door niet naar de letter te handelen maar naar de geest. Ook bij de GWN heeft het leveren van kwaliteitsvol werk al les te maken met het elkaar doorgeven van informatie. Dat is de mening van de heer Schout van de afdeling Logistiek en Planning bij deze Zoetermeerse werkmaatschappij. Zijn werkzaamheden omvatten het voorraadbeheer van alle materialen tot en met het kant en klare produkt. Een collega 'doet' de produktieplanning. Een afdeling die daardoor inten sieve contacten heeft met zowel Marketing als Produktie. "We zijn als het ware een buffer tussen Marketing en Pro duktie. We vertalen datgene wat Marketing wil naar de Pro duktie toe, rekening houdend met de mogelijkheden en on mogelijkheden van Produktie. Het komt nog teveel voor dat Marketing iets uitgedacht heeft, dan pas andere afdelingen inschakelt en verwacht dat het morgen klaar is. En natuurlijk proberen we tot een oplossing te komen door ons niet formeel en bureaucratisch op te stellen, want ook dat is een stukje service, maar het zou beter kunnenver telt de heer Schout. Kwaliteit betekent bij de GWN uiteraard ook zo weinig moge lijk kosten maken. Schout: "Voorraadbeheer is een van de weinige terreinen waarop je nog kunt verdienen in de over voerde gedistilleerdmarkt. Dat betekent dat je zo weinig mo gelijk artikelen in stock hebt, maar dat brengt wel een ze nuwslopende werkwijze met zich mee. Soms vraag je je midden in de nacht af of je wel met alle fac toren rekening hebt gehouden. Het is daarom ook jammer dat we nog steeds op pc's zitten te werken en nog niet op het mainframe zijn aangesloten. Zodra dat gebeurt, hoeven we zelf niet meer alle gegevens in te voeren en wordt onze informatiestroom veel verfijnder en overzichtelijker. En ook dat is kwaliteit. Hij vervolgt: "Echt, het doorgeven van informatie is erg be langrijk. Te vaak wordt gedacht dat bepaalde informatie niet relevant is, waardoor wij niet tijdig kunnen inspringen. Als een vertegenwoordiger vergeet te melden dat een bepaalde partij met krimpfolie moet worden afgeleverd en hij realiseert zich dat één dag voor de afleveringsdatum, dan wordt er met man en macht gewerkt om aan die vraag te voldoen. Maar het kan anders. Schout is persoonlijk erg blij met z'n ATV-dagen maar ziet wel dat het een sterke wissel trekt op het werk. "Bij de GWN zijn in de loop van de jaren toch al minder mensen gaan werken. Met de ATV erbij wordt het passen en meten om al het werk voor elkaar te krijgen. Ik vind het jammer dat je, door gebrek aan tijd, minder kwali teit en service kunt leveren dan je eigenlijk zou willenzegt Schout tot slot. Organisatiewijzigingen vestiging Zoetermeer In 1987 vond een aantal wijzigingen in de organisatie van het bedrijf Zoetermeer plaats. Alle betrokkenen hebben zich ingezet om de produktie, met zo gering mogelijke verstoring, gaande te houden in de periode dat de produktielijnen in Leeuwarden werden afgebro ken om in Zoetermeer weer opgesteld te worden. De Technologische Dienst werd aangepast aan nieuwe activiteiten, samenhangend met het stoppen van de werkzaamheden in Leeuwarden. Tegelijk werd ruimte gemaakt voor het begeleiden van produktontwikkeling en meer fundamenteel recepturen-onderzoek. De In terne Dienst werd opgesplitst en de diverse onderde len werden over meerdere afdelingschefs verdeeld. De afdelingen Verkoopbinnendienst Thuisverbruik en Verkoopbinnendienst Reuchlin werden samenge voegd. Ondernemingsraad Door overplaatsing of vertrek van OR-leden uit Leeu warden namen twee leden afscheid van de OR. Een van hen werd vanaf juni tot november vervangen, tot ook dit OR-lid naar elders vertrok. Het ambtelijk secre tariaat ging, wegens functiewijziging van de secretaris in juni 1987 in andere handen over. In 1987 vonden acht overlegvergaderingen plaats. Twee extra overlegvergaderingen werden op 14 janua ri 1987 en op 24 november 1987 gehouden. De eerste extra overlegvergadering had betrekking op de sluiting van de Bokma-vestiging, de tweede betrof de ver vroegde sluiting van de Bokma-vestiging, de reorgani satievoorstellen met betrekking tot de Verkoopbinnen dienst, alsmede de Interne Dienst, de bespreking van het rapport Leyer Weerstra en het investeringsplan voor 1988. Positief advies werd uitgebracht over de voorgenomen sluiting van de vestiging te Leeuwarden, de inschake ling van het externe bureau Leyer Weerstra, het investeringsplan, organisatiewijzigingen binnen de af deling Personeelszaken, Technologische Dienst, Ver koopbinnendienst en Interne Dienst. Een adviesaan vraag met betrekking tot organisatiewijzigingen binnen de commerciële/marketing-organisatie GWN werd op 24 november 1987 aan de ondernemingsraad voor gelegd. Op 14 december gaf de ondernemingsraad hierover een positief advies. Instemming werd gege ven met betrekking tot de vaststelling van drie collec tieve ATV-dagen in 1988.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 38