Gedistilleerd Wijngroep Nederland B.V. Bokma-vestiging Leeuwarden In december 1986 is door de directie van GWN be kend gemaakt dat het voornemen bestond de Bokma- vestiging in Leeuwarden te sluiten. Het overleg over de te volgen procedure voor de begeleiding van 36 medewerkers en medewerksters is intensief ge weest. Op 31 december 1987 was voor 30 medewer kers een oplossing gevonden. Voor zes mede werksters wordt het zoeken naar een nieuwe werk gever in Leeuwarden of omgeving voortgezet. Zeven werknemers vonden een nieuwe werkkring in de Heineken-vestiging in Grouw, terwijl twee medewer kers in 's-Hertogenbosch en zes in Zoetermeer ge plaatst werden. Inmiddels is de produktie in Leeuwar den gestopt. De laatste produktielijnen zijn naar Zoe termeer overgebracht. Sociaal Plan Leeuwarden Kort na de bekendmaking van het voornemen de Bok ma-vestiging te sluiten, heeft de ondernemingsraad ingestemd met een onderzoek door het bureau Job Creation naar andere mogelijkheden voor de Bokma- vestiging en de personeelsleden in Leeuwarden. Ook is gevraagd aan de medewerkers of men hulp wilde bij sollicitaties. Al tijdens de overlegvergadering met de ondernemingsraad op 25 februari 1987 werd gemeld dat de meeste aandacht uit zou gaan naar hulp bij sol licitaties bij nieuwe werkgevers (out-placement). In de uitwerking van het Sociaal Plan is deze hulp verzorgd door twee Management Trainees, die vanaf april 1987 die hulp gegeven hebben. Tegelijkertijd ging het zoe ken naar andere mogelijkheden voor de vestiging Leeuwarden door tot eind september. Uiteindelijk bleek dit geen levensvatbare optie te zijn. Marktstrategisch onderzoek Eind 1986 is het adviesbureau Leyer en Weerstra gevraagd een onderzoek in te stellen naar de positie van de GWN in de gedistilleerd-markt. In maart 1987 werd rapport uitgebracht. Op basis van de conclusies werd besloten hetzelfde bureau advies te vragen over de richting waarin de GWN zich zou moeten ontwikke len om haar positie te verbeteren. In november 1987 werd over de vervolgopdracht rapport uitgebracht. Op 24 november 1987 werd advies aan de onderne mingsraad gevraagd over wijzigingen in de commer ciële organisatie. 35

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 37