Sociaal Jaarverslag 1987 Produktiebrouwerij Zoeterwoude Activiteiten sluiting A/Hel In veelvuldig overleg tussen de afdelingsleiding en personeelszaken van zowel de brouwerij in Amster dam als die in Zoeterwoude is de voorbereiding voor de sluiting van de brouwerij in Amsterdam getroffen. Er is gestreefd naar inpassing van de Amsterdamse medewerkers in gelijksoortige funkties in Zoeterwou de. Dit kon gerealiseerd worden door tijdige funktiereser- vering voor de Amsterdamse medewerkers en een tij delijke vervulling van deze vacatures in Zoeterwoude door uitzendkrachten. In 1987 zijn in totaal 35 mede werkers uit Amsterdam overgeplaatst naar Zoeterwou de. Vrijwel alle over te plaatsen medewerkers hebben een kennismakingsbezoek gebracht aan de brouwerij Zoeterwoude. Met name is aandacht besteed aan een goede opvang van medewerkers uit Amsterdam. On derdeel hiervan was een introduktiedag in Zoeterwou de voor de overgeplaatste medewerkers en hun part ners. In 1988 zullen overigens ook de medewerkers die niet worden overgeplaatst, maar die, bijvoorbeeld door ge bruikmaking van de 57,5 jarigen-regeling, de onderne ming verlaten, voor een dergelijke dag worden uitge nodigd. De gebruikelijke introduktieweek voor de overgeplaatste medewerkers vond plaats binnen de betrokken afdelingen in Zoeterwoude. De afdelingen verzorgen eventueel aanvullende opleidingen in Zoe terwoude. In het kader van een goede opvang in 1987 is, in samenwerking met Physieke Distributie, ook uitgebreid aandacht besteed aan een herstruc turering van het pendelvervoer vanuit Amsterdam. Tot slot blijkt uit de evaluatie-interviews die met in 1987 overgeplaatste medewerkers zijn gehouden, dat de bevindingen over het algemeen positief zijn. De uit deze interviews voortgekomen aanbevelin gen zullen in 1988 opgevolgd worden. Kwaliteitsverbeteringsprojekt "Goed kan Beter" Tijdens de kwaliteitssessies zijn 140 verbeterings voorstellen ingediend. Het merendeel van de voor stellen is eind 1987 afgehandeld. Het kwaliteitsverbeteringsprojekt heeft zich in 1987 met name gericht op het verbeteren van de commu nicatie en informatie binnen de brouwerij. Daarbij werd aandacht besteed aan het verhogen van on derlinge betrokkenheid, zorgzaamheid en betrouw baarheid. Om de communicatie te verbeteren zijn verschillen de afdelingen gestart met het uitbrengen van nieuwsbrieven. Deze nieuwsbrieven zijn bestemd voor alle medewerkers van een bepaalde afdeling en bevatten nieuws van en voor de afdeling. Over wogen wordt om in 1988 een videojournaal te intro duceren waarmee nieuws direct te verspreiden is in de gehele brouwerij. Werkoverleg In 1987 is binnen een aantal afdelingen het werkover leg opgefrist en is het werkoverleg ingevoerd bij de afdelingen waar dat nog niet bestond. Binnen de afde ling Verpakken heeft een werkgroep, waarin ook de OR vertegenwoordigd was, door middel van een voor lichtingscampagne en een reglement het overleg geintroduceerd. Gezien de grootte van de afdeling Verpakken is hier een getrapt werkoverleg ingevoerd waarbij per jaar vier overlegronden worden gehouden. Reorganisatie Technische Dienst De reorganisatie van de Technische Dienst, voor het grootste deel al uitgevoerd in 1986, is in 1987 voortge zet met de opheffing van de centrale werkplaats. De betrokken medewerkers zijn vanaf 1 juni toegevoegd aan de onderhoudsafdelingen Verpakken en Brou wen/Energie. Verder werd de garage ondergebracht bij de Centrale Dienst en werd de afdeling Software in zijn geheel overgeplaatst van de Bedrijfstechnologi- sche- naar de Technische Dienst. Ondernemingsraad Naast de rol van de OR bij het werkoverleg en de ver eiste goedkeuring voor de reorganisatie zijn onder an dere de volgende punten tijdens het overleg bespro ken: - consequenties automatisering Zoeterwoude - overplaatsing gistreincultuur - reorganisatie en roosterwijziging MIT (magazijn en intern transport) - opleidingen - consumptie-bonnen (afrekening consumpties) - benzinepomp

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 28