Sociaal Jaarverslag 1987 Werkkleding In het jaar 1987 is onderzoek gedaan naar de functio naliteit van het huidige werkkledingspakket, de ver strekking en het onderhoud ervan. Hierbij werd o.a. gebruik gemaakt van een enquête onder de betreffen de medewerkers. Uit deze enquête blijkt dat, hoewel men niet echt ontevreden over de werkkleding is, er op verschillende onderdelen verbetering mogelijk is. Eventuele veranderingen zullen in 1988 doorgevoerd worden. Bedrijfstandheelkunde Besloten is om ook in Den Bosch over te gaan tot de aanstelling van een bedrijfstandarts en een mond hygiëniste. De uitvoering van dit besluit zal in de loop van 1988 plaatsvinden. Voorafgaand aan dit besluit werd eveneens een enquête onder de medewerkers gehouden. Overplaatsingen In verband met de herstructurering bij Vrumona wer den 21 medewerkers vanuit Bunnik overgeplaatst naar Den Bosch. Enkelen van hen werden in de Brouwaf- deling geplaatst. Het merendeel vond een nieuwe werkplek in de afdeling Verpakken. Over het alge meen mogen wij constateren dat de aanpassing prima is verlopen. Ook uit de vestiging A/Hel werden enkele medewerkers naar Den Bosch overgeplaatst. Ondernemingsraad Het overleg met de Ondernemingsraad heeft op ple zierige maar vooral constructieve wijze plaatsgevon den. Belangrijke onderwerpen die aan de orde kwa men, waren: - investeringen; - personeelsbudget; - optimalisering technologische dienstverlening; - medische dienst; Ook het overleg met de verschillende O.R.-commis sies verliep uitstekend. Met name het overleg met de ARBO-commissie kan als zeer positief worden be- 24 schouwd. Met deze commissie werd een werkwijze gevonden om tot een prioriteitstelling in de besteding van het ARBO-budget te komen. Ad-hoc-problemen konden in goed overleg worden opgelost. Kaderschool Voor de opleiding van nieuwe en voor de bijscholing van reeds aanwezige kaderfunctionarissen op het ge bied van brouwen, verpakken en techniek werd een aantal jaren geleden, onder supervisie van C.T.V., de zo geheten kaderschool in het leven geroepen. Deze kaderschool was gevestigd in de brouwerij te Amster dam, maar in verband met de sluiting van deze brou werij is de kaderschool met ingang van 1 september 1987 in Den Bosch gevestigd. Op velen van ons wordt een beroep gedaan hun kennis over te dragen op an deren. Gelukkig wordt dit niet als een belasting gezien maar eerder als een bijdrage aan het functioneren, omdat bij het overdragen van ervaring ook de eigen vakkennis wordt aangescherpt en vernieuwd. Dit geldt niet alleen voor de kaderschool maar voor alle situa ties waarin medewerkers van elkaar kunnen leren en elkaar trainen.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 26