Brouwerij Amsterdam Voor de Amsterdamse brouwerij was 1987 opnieuw een bewogen jaar. Het Sociaal Plan, dat in het kader van de sluiting was opgesteld, werd verder uitgewerkt en er vonden belangrijke voorbereidingen plaats voor de feitelijke sluiting in april 1988. Overplaatsingen In totaal werden in de verslagperiode 49 medewer kers overgeplaatst. Het merendeel werd herplaatst in vacatures binnen de vestiging Zoeterwoude, met name binnen de produktie. In nogal wat gevallen was het bij deze vroegtijdige overplaatsingen noodzakelijk medewerkers met een tijdelijk dienstverband aan te stellen in de Amsterdamse brouwerij. Door middel van intensieve begeleiding is geprobeerd de problemen die individueel ontstonden als gevolg van de overplaatsing in een vroeg stadium op te los sen. De begeleidingscommissie heeft zich hiervoor ingespannen en heeft in veel gevallen een oplossing kunnen bewerkstelligen. In de eerste maanden van 1988 zullen nog eens 130 medewerkers in fases worden overgeplaatst. Ook van deze groep zullen de meesten in de brouwerij Zoeter woude worden geplaatst. In nauwe samenwerking met de brouwerij Zoeterwoude is voor nagenoeg ie dereen al een functie gevonden. Afvloeiing Voor de remigratieregeling, waarvan de in de brouwerij werkzame buitenlandse werknemers op vrijwillige ba sis gebruik kunnen maken, bestaat weinig belangstel ling. Negen medewerkers, ouder dan 575 jaar, maak ten gebruik van de in de ROWOR opgenomen afvloei ingsregeling. Op de sluitingsdatum zullen nog eens ongeveer 30 medewerkers van de regeling gebruik maken. Opleiding Ook het opleidingsbeleid was in 1987 vooral gericht op de overplaatsing van de medewerkers naar de andere vestigingen. Er werden zowel op individuele basis als groepsgewijs extra opleidingsfaciliteiten be schikbaar gesteld voor de over te plaatsen medewer- 21

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 23