14 Door die gegevens met elkaar te vergelijken kan beke ken worden of er verband is tussen verzuimoorzaken en werkomstandigheden. Als deze gegevens be schikbaar komen dan kunnen er zonodig voorzorgs maatregelen genomen worden. Ook bij de uitvoering van de Arbowet, waarmee de Bedrijfsgezondheids dienst te maken heeft, zijn dergelijke gegevens van belang. Bij de ontwikkeling van een MRI-systeem staat privacy voorop. Gecodeerde medische gegevens zullen al leen door medewerkers van de Bedrijfsgezondheids dienst die onder de geheimhoudingsplicht vallen, kun nen worden ingezien. Een van de voornaamste onderdelen van het bedrijfs geneeskundig pakket, het gehoorbeschermingspro- gramma, blijft veel aandacht vragen. Uit de gemaakte audiogrammen blijkt dat nog altijd gehoorschade door lawaai voorkomt. Voorlichting over het dragen van ge hoorbeschermingsmiddelen is belangrijk. Maar beter is het om niet achteraf te praten, maar het lawaai al bij voorbaat in te perken. Bij het vrijwillig periodiek geneeskundig onderzoek (COPIH) wordt meer dan vroeger aandacht besteed aan de daarbij behorende ingevulde vragenlijsten. Vooral de klachten die in verband werden gebracht met het werk of de werkomstandigheden, worden be keken. De komende jaren zal geprobeerd worden hieraan nog meer zorg te besteden. Te zijner tijd zal op een rij gezet worden of dit kostbare onderzoek de tijd en het geld waard is of dat naar andere vormen van onderzoek en/of begeleiding gezocht moet worden. De BGD volgt nauwlettend de ontwikkelingen op het gebied van stressmeting. Belangrijk is daarbij dat stress gesignaleerd wordt op een moment dat er nog wat aan gedaan kan worden. Tevens wordt nagegaan op welke wijze Nederlandse bedrijven met bedrijfsfit nessprogramma's werken. Iets wat in de USA al eer der werd ontwikkeld. Over de organisatie van de BGD van Heineken Neder lands Beheer B.V. is te vertellen dat besloten is om de BGD in 's Hertogenbosch onder eigen beheer te brengen. Na de sluiting van de brouwerij te Amsterdam is het de bedoeling dat de BGD ondergebracht wordt in het voormalige gebouw van het Pensioenfonds, waar schijnlijk aan het eind van 1988. De medewerkers in Amsterdam en de verschillende Horecagebieden zul len na 1 mei 1988 gedurende twee ochtenden per week bedrijfsgeneeskundig begeleid worden. Het me disch archief en de administratie zullen in Zoeterwou- de bijgehouden worden.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1987 | | pagina 16