Heineken Nederlands Beheer B.V. Opleidingen en informatisering Voor mensen die nog nooit iets gedaan m hebben meteen computer is erToets naar de Toekomstwaarmee de cursist, in z 'n eigen tempo, kennis kan maken met de f mogelijkheden van een computer. Daarna zijn er algemeen oriënterende cur sussen, gesplitst naar de doelgroepen f management, kaderen overige medewer kers. Na de algemene oriëntatie zijn er dan f tenslotte de vaardigheidscursussen, op gedeeld in cursussen voor medewerkers aan automatiseringsprojecten en cursus- sen om vaardigheid te krijgen in het gebruik van computers. De laatste worden voortdurend aangepast aan 0 de steeds toenemende gebruiksmogelijkhe den. In mei 1987 zal een nieuwe cursus be- 0 schikbaar zijn. Een cursus die leert hoe infor matie uit een dan te installeren database (gegevensbestand) te halen. m f Door de verdergaande automatisering en infor matisering is er een grote behoefte aan cursus sen op dit gebied. De tijd dat men alleen werkte met kant en klaar door het computercentrum opgeleverde toe passingen is voorbij. Men heeft nu de mogelijk heid om op de werkplek zelf naar eigen behoef te een computer te gebruiken. Daar moet men dan natuurlijk wel mee om kunnen gaan. De afdeling Centrale Training Vorming heeft daarvoor een uitgebreid pakket cursussen en trainingen in huis. De cursussen worden gege ven door ervaren medewerkers van diverse in formatiseringsafdelingen. Deze afdelingen zijn gelijk met de decentralisatie opgericht. Er is een opleidingsplan opgezet waaruit duidelijk naar voren komt dat de kennis naar de gebrui kers van de computer gebracht moet worden, dus niet alleen naar computerspecialisten. De cursussen kunnen globaal in drieën worden gesplitst:

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 9