Sociaal Jaarverslag 1986 gentoeslag in de pensioenen. Afgesproken is dat een deel van de prijscompensatie aangewend zou wor den voor een eenmalige verlaging van de leeftijd waarop men opgenomen kan worden in de Overbrug gingsregeling (V.U.T.) zodat diegenen die op 1 januari 1986 60 of 61 jaar waren gebruik konden maken van de Overbruggingsregeling (normale toetredingsleef tijd is 62 jaar). Tevens is toegezegd dat nader onderzoek zou plaats vinden naar de mogelijkheden om de V.U.T.-leeftijd structureel te verlagen. Collectieve Arbeidsvoorwaarden Overeenkomst Met de Vereniging van Middelbaar en Hoger Perso neel Heineken werd overeenstemming bereikt over een collectieve arbeidsvoorwaarden- overeenkomst. Deze overeenkomst omvat de thans van toepassing zijnde arbeidsvoorwaarden voor het middelbaar en hoger personeel. In 1987 zal deze overeenkomst uit gangspunt bij de onderhandelingen zijn. Pensioenaangelegenheden In 1986 zijn ten aanzien van een aantal al langer in stu die zijnde onderwerpen op pensioengebied beslui ten genomen. Zo werd besloten dat een regeling ge troffen zal worden voor werknemers met een arbeids contract voor bepaalde tijd; daarnaast kunnen nu alle part-timers opgenomen worden in de pensioenrege ling. Bovendien werd de pensioenleeftijd van de vrouwelijke werknemers verhoogd van 60 naar 65 jaar. Privacy Gezien het feit dat personeelsgegevens steeds meer automatisch verwerkt gaan worden is een privacy reglement opgesteld dat de werknemer bepaalde garanties geeft. Zo is onder andere besloten dat ie dereen inzage kan krijgen in de gegevens die over hem of haar opgenomen zijn en dat deze gegevens zonodig kunnen worden gerectificeerd. Arbeidsreglement Door wijziging van de omstandigheden bleek het ar beidsreglement op een aantal punten verouderd. Om die reden moeten aanpassingen plaatsvinden die on der meer betrekking hebben op de volgende onder werpen: overplaatsing concurrerende activiteiten van werknemers veiligheidsvoorschriften gebruikvan alcohol uitvindingen boetebeding De Centrale Ondernemingsraad kan zich met de voorgestelde aanpassingen verenigen. Stelselherziening Sociale Zekerheid Per 1 januari is in het kadervande "Stelselherziening Sociale Zekerheid" een aantal ingrijpende wijzigin gen in de sociale wetgeving doorgevoerd. Bij hand having van hetzelfde uitkeringsniveau van onze rege lingen zal hierdoor een aanzienlijke kosten stijging plaatsvinden. Reeds in 1986 werd, en in 1987 zal na der worden onderzocht wat deze kostenstijging bete kent voor de winstgevendheid van onze onderne ming. Het is niet uitgesloten dat als gevolg van deze overheidsmaatregelen aanpassing van de diverse re gelingen zal moeten plaatsvinden.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 6