Heineken Nederlands Beheer B.V. publiciteit volgt, is dat van een gezond en stabiel be drijf, dat streeft naar continuïteit op lange termijn. Met zijn allen moeten wij trachten deze positie te handhaven. Dit vraagt een grote inzet van alle mede werkers, primair op de marktgericht, maar ookten op zichte van elkaar. Het personeelsonderzoek heeft informatie opgele verd die deze inzet kan bevorderen door storende factoren in de organisatie op te heffen. In 1986 is begonnen met het opstarten van activitei ten, waardoor inzet en motivatie worden vergroot, en die leiden tot verbeterde arbeidsprestaties. Eind 1986 is de Bier-organisatie gestart met een project tot kwaliteitsverbetering. De aanpak is niet al leen gericht op de kwaliteit van onze produkten, maar tevens op de organisatie en de mensen die daarin werkzaam zijn. Uit een image-onderzoek dat in Nederland is gehou den in 1986, blijkt dat Heineken als een goede werk gever naar voren komt. Het arbeidsvoorwaardenpakket, zoals dat bij onze onderneming bestaat, is van hoog niveau. Daar waar in veel andere ondernemingen een grote bijdrage van de werknemers is gevraagd om de arbeidstijdver korting te financieren, heeft dit bij Heineken niet of nauwelijks plaatsgevonden. Ontwikkelingen in de markt, politieke besluiten die in vloed kunnen hebben op de verkoop van onze pro dukten, en valutabewegingen, waardoor onze export wordt bemoeilijkt enz., zullen voor ons allen de ko mende jaren een uitdaging vormen om onze huidige positie te handhaven en waar mogelijk te verbeteren. De Directie Heineken Nederlands Beheer B.V. heeft er het volste vertrouwen in dat we met voldoende in spanning, creativiteit en kwaliteit deze uitdaging aan kunnen. Arbeidszaken Arbeidstijdverkorting In 1986 bedroeg de gemiddelde werkweek 38 uur. Op basis van C.A.O.-afspraken zal de gemiddelde werkweek voor medewerkers die vallen onder de C.A.O. in 1987 36 uur bedragen (met uitzondering van bepaalde soorten ploegendiensten). Dit betekent in de praktijk, ten opzichte van de 40-uri- ge werkweek, 23 arbeidstijdverkortingsdagen. Be sloten is dat van deze 23 dagen er 3 als collectieve dag aangewezen worden. In het niet-C.A.O.-gebied is een enquête gehouden over de organisatorische mogelijkheden en de wen selijkheid van arbeidstijdverkorting. Op basis van de gegevens uit voornoemde enquête is besloten dat de gemiddelde werkweek, behoudens een gering aantal uitzonderingen, beperkt zal blijven tot 38 uur, te reali seren door middel van 111/2 A.T.V.-dag, waarvan 3 da gen collectief. Aangezien er verschil in werkweek zal bestaan tus sen de 36 uur in het C.A.O.-gebied en de 38 uur in het niet-C.A.O.-gebied zal laatstgenoemde groep een financiële compensatie ontvangen. Met de werknemersorganisaties is in 1986 een aantal gesprekken gevoerd. Deze hadden onder meer be trekking op zaken waarover tijdens het C.A.O.-over leg was afgesproken dat nog een nadere uitwerking zou volgen. Een regeling werd getroffen voor een ge wijzigde afbouwregeling en verwerking van de ploe-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 5