p Sociaal Jaarverslag 1986 48 Reorganisatie Heineken Automatiseringsgroep De in 1983 begonnen reorganisatie van de automati seringsfunctie bij Heineken is dit jaar met de daad werkelijke opheffing van de H.A.G. per 31 december 1986 voltooid. Het einddoel van de reorganisatie is decentralisatie van de informatiseringsfunctie, wat betekent dat de werkmaatschappijen en servicegroepen verantwoor delijk zijn voor hun eigen informatieverwerking en in formatievoorziening. Hiertoe zijn in de afgelopen jaren verantwoordelijkhe den en capaciteiten (mensen, taken en middelen) overgedragen. Het decentralisatieproces is gefa seerd uitgevoerd. Als eerste stap is in 1984 een zestal informatiedes kundigen overgeplaatst als change-manager naar de werkmaatschappijen/servicegroepen. Zij moesten de werkmaatschappijen danwel servicegroepen be geleiden of ondersteunen op hun weg naar zelfstan digheid betreffende informatieverwerking. De volgende stap was, in 1985, de overplaatsing van een deel van de groep Ontwikkelingen wel dat ge deelte dat zich bezighoudt met nieuwbouw en onder houd. In 1986 werd besloten om de diensten Centrale Ver werking van Opslag en Gegevens niet verder te de centraliseren en deze met ingang van 1 januari 1987 bij Heineken Nederland B.V. onder te brengen. De overige diensten, zoals onder andere Decentra le Systemen" en "Gebruikersondersteuning" van de Heineken Automatiseringsgroep werden gedecen traliseerd en per 31 december 1986 overgedragen aan de werkmaatschappijen. De medewerkers werden in de gelegenheid gesteld, via een speciale vacaturekrant met informatiserings functies, een keuze te maken ten aanzien van hun toekomstige functie. Medio december 1986 had ie dere H.A.G.-medewerker hieromtrent zekerheid. Het hele proces van centraal naar decentraal heeft een grote druk gelegd op de H.A.G.-organisatie en de daarin werkzame medewerkers. Hun flexibiliteit en inzet hebben voor een belangrijk deel het welsla gen van het gehele decentralisatieproces bepaald.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 50