üio.jBniiti'nr Heineken Technisch Beheer Groei De groei van de onderneming in het afgelopen jaar heeft in belangrijke mate in het buitenland plaatsge vonden. Voor H.T.B. heeft dat met name consequen ties voor de technische en technologische service- dienst en wel zodanig dat het personeelsbestand van 345 medewerkers in 1986 is toegenomen tot 400. Jonge werknemers Ook in 1986 heeft het personeelsbestand van H.T.B. weer een verdere verjonging ondergaan. Eén van de manieren waardoor dit tot stand is gekomen is de jaar lijkse recrutering van een groep jonge academici en H.B.O.'ers. De bijdragen die deze jonge werknemers leveren aan de werkzaamheden binnen H.T.B. zijn aanzienlijk. Dit blijkt ook uit het feit dat verreweg de meesten van hen, na een inwerk- en leerperiode, bij H.T.B. werk zaam blijven, al of niet na doorstroming naar andere functies. Proef met nieuw beoordelings-/ potentieelschattingsformulier Eind 1986 heeft H.T.B. als proeftuin gediend voor een voor de gehele onderneming in te voeren nieuw beoordelingsformulier, waaraan het nieuwe systeem van potentieelschatting gekoppeld was. De proef is door de meeste betrokkenen als positief ervaren. Zeker indien de adviezen, die vanuit H.T.B. zijn gege ven ter verbetering van details van het nieuwe sys teem, worden opgevolgd, zal dit systeem ongetwij feld een aanwinst blijken te zijn voor het loopbaanbe- geleidingsbeleid binnen de gehele onderneming. Opleidingen Bij de opleiding van personeel ter voorbereiding op hun uitzending naar het buitenland is het afgelopen jaar vooral gezocht naar een betere aansluiting tus sen het opleidingsniveau in Nederland en de werksi tuatie in het buitenland. Dit met name om de overgang van werk en opleiding in Nederland naar het buitenland en omgekeerd zo soepel mogelijk te laten verlopen en het rendement van de opleidingen te verhogen, ook daar, waar aan passingsproblemen kunnen ontstaan door werken en leven in een land met een andere taal en cultuur.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 47