Sociaal Jaarverslag 1986 Werkoverleg Naast het werkoverleg in de afdelingen Verpakken en Magazijn Intern Transport is werkoverleg gestart in de technische dienst en technologische dienst. De waardering voor deze gestructureerde vorm van overleg neemt toe. Arbeidstijdverkorting De voorbereiding op de verkorting van de arbeidstijd naar een gemiddelde werkweek van 36 uur per 31 de cember 1986 voor medewerkers die onder de wer king van de C.A.O. vallen, is in juni 1986 gestart met een inventarisatie naar mogelijke organisatorische problemen rond arbeidstijdverkorting. Zodoende kon tijdig het plan voor de vaststelling van arbeidstijdverkorting in 1987 bij de ondernemings raad worden ingediend. Met de ondernemingsraad is daarom de afspraak gemaakt dat halverwege 1987 door de personeelsdienst opnieuw een onderzoek naar organisatorische problemen zal worden gedaan, waarvan de uitkomsten en aanbevelingen met de on dernemingsraad besproken zullen worden. Bedrijfsgezondheidsdienst Ten behoeve van de bedrijfsgeneeskundige dienst verlening te Leeuwarden is per 1 maart 1986 een ver vangende bedrijfsarts aangesteld, wegens het ver trek van diens voorganger. Wekelijks wordt aan de hand van de ziekenlijst de gewenste begeleiding be sproken tussen bedrijfsarts, bedrijfsverpleegkundige en personeelsfunctionarissen. Eind 1986 zijn de periodieke audiometrische onder zoeken (gehoortests) weer gestart. Aan de uitnodi ging een influenza-injectie te halen is door slechts enkele medewerkers gehoor gegeven. Opleidingen Aan individuele extern georganiseerde cursussen werd in 1986 door 27 medewerkers deelgenomen. Deze cursussen betroffen M.E.A.O., H.E.A.O., S.P.D., diverse talen, Bedrijfscorrespondentie, Schriftelijke Rapportage, V.A.P.R.O., Etiketteercur sus voor bedieningspersoneel en onderhoudsperso neel. De G.W.N. en de informatisering Ook in Zoetermeer is men hard op weg om op f informatiseringsterrein op eigen benen te ko men staan. De G.W.N. maakt gebruik vaneen ei gen (centrale) computer, die aangeduid wordt f met systeem 38. Daarnaast staan er 12 perso nal computers, waarvan er 5 gekoppeld zijn aan systeem 38. f Het is de bedoeling dat de huidige operationele systemen in de zomer van 1987 uitZoeterwou- de weg zijn en ondergebracht zijn in Zoeter- 9 meer. Op het tijdstip dat decentralisatie het cre do werd, moest de G. W. N. een achterstand inlo pen. De G.W.N. kende nog geen interactieve systemen, dat zijn systemen waarbij een bood schap ingetikt op een terminal onmiddellijk door de computer verwerkt wordt. De G.W.N. maakte gebruik van zogenaamde batchsyste men, dat is een wijze van gegevensverwerking f waarbij wijzigingen (mutaties) gedurende een bepaalde periode worden verzameld en dan gezamenlijk worden verwerkt. De overgang naar interactieve systemen was en is een grote stap. Ook hier blijkt dat de me dewerkers, geconfronteerd met de nieuwe in- f formatiseringssystemen, heel snel zelf gaan ontdekken welke mogelijkheden er zijn. De eerste p. c. is eind 1984 binnengehaald op aan- 0 vraag van medewerkers zelf. Uitgangspunt blijft dat op systeem 38 alle bedrijfsgegevens komen; analyse en interpretatie van gegevens r kan gebeuren op personal computers, gekop peld aan het systeem 38. In 1990 zullen alle p.c.'s gekoppeld moeten zijn 9 aan het systeem. In Zoetermeer is men van mening dat door personal computers te gebrui ken, al dan niet gekoppeld, de gebruiker zelf veel toepassingsmogelijkheden ontdekt.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 44