m Gedistilleerd en Wijngroep Nederland B.V. vergadering, die in het teken stond van de investe ringsplannen voor 1987. Wegens beëindiging van het lidmaatschap door de voorzitter van de ondernemingsraad werd begin 1986 een nieuwe voorzitter benoemd. Tevens trad een nieuw lid toe. In juni 1986 vond, na lokaal gehouden verkiezingen, een tweetal wisselingen plaats in de onderdeelcom missie Leeuwarden. Specifieke onderwerpen in de overlegvergaderingen waren: organisatorische aspecten rond arbeids tijdverkorting; instelling ARBO-overleg met het management; organisatie-aanpassingen (de adviesaanvraag - met betrekking tot de vestiging Leeuwarden zal in 1987 worden behandeld); uitkomsten personeelsonderzoek; start markt-strategie-onderzoek; investeringsplannen 1987; afloop Schiedam-Zoetermeer overplaatsings regeling; uitzendkrachten; ziekteverzuim. Vast onderwerp van bespreking was de algemene gang van zaken binnen G.W.N. Op7 8, en 9 oktober 1986 volgden de ondernemings raadleden gezamenlijk een cursus. ARBO-overleg In 1986 is besloten tot regelmatig overleg tussen het (produktie-) management en de Commissie Arbeids omstandigheden van de ondernemingsraad. In dat overleg komen aan de orde: plannen die invloed hebben op de arbeids omstandigheden; bevindingen naar aanleiding van veiligheids ronden; actueleARBO-zaken. den en worden standaard computerlijsten vervangen door interactieve invoer- en opvraagmogelijkheden. Voor een kleine groep van eindgebruikers ging de wij ziging zelfs nog verder. Zij werden opgeleid als "trek kers" van de ontwikkelingsprojecten. Werving en selectie Opvallend is de verhoudingsgewijs sterke toename van het aantal vrouwelijke medewerkers dat zich voor sleutelposities kwalificeert en daarin binnen de G.W.N. dan ook benoemd wordt. Ondernemingsraad In 1986 vonden zeven overlegvergaderingen met de ondernemingsraad plaats. Hiervan was de overleg vergadering op 25 november 1986 een extra overleg-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 43