Sociaal Jaarverslag 1986 Werkoverleg Inmiddels is er werkoverleg op de meeste afdelin gen. De ervaring hiermee stemt tot tevredenheid. Binnen de vier grootste produktie-afdelingen is een werkoverlegrooster vastgesteld. Tussentijdse evaluatie van de ervaringen met werk overleg in deze afdelingen heeft geleid tot een ver dere structurering van het werkoverleg met behulp van vaste agendapunten. Daarmee wordt bereikt dat naast specifieke technische problematiek ook wat meer algemene zaken aan de orde komen. Het ligt in de bedoeling meer aandacht te besteden aan training in het leiden van werkoverleg en gerichte begeleiding voor zover daaraan behoefte bestaat. Arbeidstijdverkorting Evenals in 1985 werd de 5% arbeidstijdverkorting voor de 3-ploegendienstmedewerkers, op een enke le uitzondering na, verroosterd in de vrijdagavond dienst buiten het zomerseizoen. Voor de dagdienst functies binnen onze onderneming gold een flexibele wijze van verroostering, dat wil zeggen minimaal een halve dag en maximaal een blok van 5 dagen. Deze wijze van verroostering bleek zowel voor de medewerkers als voor de onderneming de beste op lossing. Informatisering In 1986 is het informatiseringsproces, dat in 1985 werd gestart, in grote mate doorgevoerd. Het meest zichtbaar voor een ieder is het grote aantal beeld schermen dat in de loop van het jaar is geplaatst. Zo beschikken ruim 35 medewerkers over een eigen beeldscherm en toetsenbord in het kader van kan toorautomatisering. Allen werden geïnstrueerd over de automatiseringsmogelijkheden. Opleidingen De opleidingsactiviteiten in het kader van de automa tisering werden voortgezet. Een groot aantal mede werkers werd opgeleid in verband met de kantoorau tomatisering en ruim 50 medewerkers namen deel aan de cursus Oriëntatie Persoonlijk Computerge bruik, die voor de tweede maal in Bunnik werd geor ganiseerd. Voorts zijn 76 medewerkers in het verslagjaar gestart met een externe cursus/opleiding op vaktechnisch gebied danwel op het gebied van leidinggeven/ma nagement. Met name binnen de technische dienst is het afgelo pen jaar extra aandacht besteed aan de individuele opleidingsbehoefte. Stages In het afgelopen jaar hebben 21 stagiaires van diverse onderwijsinstellingen hun stageperiode bij Vrumona doorgebracht. Het totaal aantal stagemaanden was 59, verdeeld over 7 H.B.O.-ers en 14 M.B.O.-ers. Ideeënbus In 1986 werden 49 ideeën ingezonden, hetgeen be tekent dat de dalende tendens zich helaas voortzet (57 in 1985). Wel moet hierbij in aanmerking worden genomen dat het personeelsbestand in het kader van de herstruc turering eveneens is afgenomen, zodat het inzend- percentage ten opzichte van 1985 slechts met 1 is teruggelopen tot 10%. Het bruikbaarheidspercentage in 1986 was 23% en de gemiddelde beloning bedroeg 200,-. Aan het eind van het verslagjaar waren nog 14 ideeën in behandeling, die allemaal in 1986 werden inge diend.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 40