Sociaal Jaarverslag 1986 De afslankingsactiviteiten vonden plaats met inacht neming van het hiervoor opgestelde Sociaal Plan, waarvan de R.O.W.O.R. het hoofdbestanddeel uit maakt. Met de afslanking werden de thuisverbruik- en hore- ca-organisatie aangepast. De efficiency-verhogende en arbeidsbesparende maatregelen binnen produktie die in 1986 voor een belangrijk deel zijn uitgevoerd, hebben ertoe geleid dat in november 1986 een adviesaanvraag aan de on dernemingsraad is voorgelegd met betrekking tot het voorgenomen besluit het produktiegebonden perso neel in begin 1987 met25 medewerkers te verminde ren. De begeleidingscommissie die in maart 1986 in ver band met de afslanking werd ingesteld, kwam in de verslagperiode 4 maal bijeen. Behoudens de hierboven omschreven afslankings activiteiten werden in 1986 nog twee belangrijke (deel-)besluiten uitgevoerd. In de eerste plaats werd er een onderzoek ingesteld naar de efficiency van de administratieve processen binnen Vrumona in het algemeen en binnen E.F.I. in het bijzonder. Dit onderzoek werd uitgevoerd door het op dit gebied gespecialiseerde bureau Klijnveld, Bosboom en Hegener. Het tweede (deel-)besluit dat werd uitgevoerd was het instellen van een Projectgroep Goederenstroom- en Produktiebesturing (G.P.B.). Deze projectgroep zal naar alle waarschijnlijkheid haar werkzaamheden in de loop van 1987 afronden. Ondernemingsraad Ook in 1986 werd, zowel formeel als informeel, veel vuldig overleg gepleegd met de ondernemingsraad. In veel gevallen had dit overleg betrekking op de Her- structureringsbesluiten van Vrumona. Gesteld kan worden dat dit overleg in een goede verstandhouding plaatsvond. In totaal hadden in 1986 zes overlegvergaderingen plaats. Door de ondernemingsraad zijn 16 adviesaan vragen behandeld; 12 hadden betrekking op investe- ringsaanvragen en 4 hadden betrekking op organisa tiewijzigingen: aanpassing van de E.F.I.-organisatie organisatie van de bewakingsdienst reorganisatievoorstel inzake de bedrijfskantine voorgenomen inkrimping van het produktie gebonden personeel. Daarnaast werd de ondernemingsraad om instem ming gevraagd omtrent het A.T.V.-verroosterings- voorstel 1987. In het kader van de informatieverschaffing werd een aantal presentaties verzorgd. Herstructurering Zoals wij in het Sociaal Jaarverslag 1985 reeds mee deelden, heeft het onderzoek Structureel Rende mentsherstel uiteindelijk geleid tot een Herstructure- ringsbesluit Vrumona. Nadat wij eind 1985 van de ondernemingsraad een aantal positieve deeladviezen hadden ontvangen, zijn wij in 1986 gestart met de uitvoering van de be treffende (deel-)besluiten, te weten: afslanking van de marketing/verkooporganisatie met 29 medewerkers; eerste fase afslanking produktieorganisatie met 10 medewerkers; eerste fase afslanking personeelszaken met 1 medewerker.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 38