Sociaal Jaarverslag 1986 afdelingen is vertegenwoordigd. Eind 1986 is het werkoverleg binnen de afdelingen Brouwen, Techni sche Dienst, Intern Transport en Interne Dienst ge start. De organisatie rond de invoering binnen de afdeling Verpakken is minder soepel verlopen. Voorjaar 1987 worden op deze afdeling de eerste resultaten ver wacht. Binnen de afdeling Brouwen heeft het werk overleg inmiddels geleid tot aanvullend overleg tus sen medewerkers met gelijke functies uit de vijf ploe gen. Ondernemingsraad In totaal vonden in 1986 7 overlegvergaderingen van de ondernemingsraad plaats, waarvan 2 gezamenlij ke en één extra vergadering. Vele onderwerpen kwamen aan bod, zoals investerin gen en de ontwikkelingen binnen de vestiging. Ten aanzien van enkele beslissingen werd door de Be stuurder een advies gevraagd. Zo heeft de ondernemingsraad zich accoord ver klaard met het nieuwe 4-ploegendienstrooster en de begeleidingscommissies overplaatsing van zowel A/ Bul als A/Hel. De extra vergadering stond in hetteken van de arbeidstijdverkorting-roostervoorstellen 1987. Nadat het voorstel van de bestuurder wat de zomer periode betreft was aangepast, heeft de onderne mingsraad zijn instemming gegeven. zondheidsdienst, het management en personeelsza ken, met als doel een goede coördinatie in beleid en uitvoering, mag in deze niet onvermeld blijven. Aan alle leidinggevenden is in het eerste kwartaal door de bedrijfsgezondheidsdienst een presentatie gegeven over de mogelijke problematiek rond alco hol en werk. Opleidingen Ook in 1986 is veel aandacht gegeven aan het tot stand komen van een duidelijk opleidingssysteem. Met alle afdelingen zijn afspraken gemaakt om de op leidingsbehoefte te inventariseren. De planning van de opleidingen wordt hiermee efficiënter. Naast de reguliere - jaarlijks terugkerende - cursus sen zoals Levensmiddelen, Microbiologie en hygië ne, Machinebankwerken, Meet- en regeltechniek, EVO-chauffeursdiploma, Vapro-A, E.H.B.O., etc. zijn enkele bijzondere cursussen gestart. Te vermelden zijn de cursussen Gastenverzorging voor de bedrijfs kantine-medewerkers en Smeertechniek voor tech nische dienstmedewerkers. Voor de cursus Neder lands op de werkvloer is een subsidie ontvangen. Be keken wordt of deze cursus (al dan niet in aangepaste vorm) in 1987 herhaald gaat worden. Mede in verband met de opvang van collega's uit an dere vestigingen, en uiteraard nieuw in dienst getre den medewerkers, zijn de introductieprogramma's van de diverse afdelingen geïnventariseerd. De O.R. Commissie Veiligheid, Gezondheid en Welzijn Het overleg, zoals dat 2 jaar geleden gestart is, werd in 1986 voortgezet. Onderwerp van gesprek is het ar beidsomstandighedenbeleid waarin begrepen zijn: veiligheid, ongevalpreventie en activiteiten van de bedrijfsgezondheidsdienst. In het 4e kwartaal is de afdelingsleiding van de produktievestiging Zoeter- woude voorgelicht over de consequenties van de in voering 2e fase Arbo-wet, die naar verwachting in 1987 wordt gerealiseerd. Ziekteverzuim Het is verheugend te constateren dat in 1986 het ziek teverzuim binnen de produktie Zoeterwoude met ruim 1 is gedaald. 34 De intensieve samenwerking tussen de bedrijfsge-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 36