Heineken Nederland B.V. ment. Door de informatie-managers werd binnen hun "verzorgingsgebieden" een grootaantal opleidingen en trainingen gestart. In het kader van de verdere afbouw van de H.A.G.-or ganisatie werd veelvuldig overleg gepleegd. Met betrekking tot de personele aspecten werd geko zen voor een overplaatsing van de groep Centrale Verwerking met handhaving van de medewerkers in hun huidige functie. Een speciale interne sollicitatieprocedure werd opge zet voor de resterende personeelsleden van de Hei neken Automatiseringsgroep. Eerst nadat deze me dewerkers hun keuze hadden bepaald, werd overge gaan tot een open, interne wervingsprocedure. Gesteld kan worden dat de totale afbouw van de H.A.G.-organisatie wat betreft de personele conse quenties, zonder nadelige effecten is verlopen. r Toepassing van automatise Vergeleken met de typemachine en carbon-pa- pier vormen de tekstverwerker en de printer f grote sprongen vooruit. Maar perfect is het nog lang niet. Medewerkers op een secretariaat in Zoeterwoude kunnen daarover meepraten, f- Dagelijks gaan daar grote stromen teksten over de beeldschermen. Stukken over de C.A.O., het Handboek P.Z., introductie-pakketten en f reeksen tabellen. Een groot deel van de arbeid wordt besteed aan het wijzigen van bestaande documenten en aan het aanpassen van con- f cepten. "En een tekstverwerker is daarbij zon dermeer een uitkomst, "zo wordt de loftrompet geblazen. Vrij recent is op deze afdeling nieuwe appara tuur geplaatst in de vorm van een drietal PC. 's f (personal computers) met printers. Nog los van het feit dat die overschakeling in januari plaats vond - "Dat is de meest drukke periode hier op f de afdeling!- was men ook wat minder tevre den over de keuze van het systeem. "Het lijkt erop alsof er vooraf onvoldoende on- f derzocht is wat voor werk hier wordt gedaan en welke apparatuur en systemen daarvoor het meest geschikt zijn. 0 Tot eind vorig jaar werkte het secretariaat met drie beeldschermen die centraal aangesloten waren op de computer bij deH.A. G. Op elk mo- ment konden de medewerksters alle opgesla gen informatie oproepen op het scherm. Mak kelijk, temeer omdat ze het werk onderling ng gaat niet altijd vlekkeloos steeds uitwisselen en gebruik maken van el- kaars documenten. Met de drie PC. 's kan dat nu nog niet. Informa- f tie van het ene scherm naar het andere overhe velen: copiëren naar een floppy- disc, floppy naar het andere apparaat, informatie invoeren f en pas dan kan het werk verder. Lastig dus. Ook met de nieuwe randapparatuur ondervindt men wat problemen. Gekozen is voor drie 'stil- f Ie' printers. De apparaten maken weliswaar weinig lawaai, maar ze nemen wel even de tijd voor het afdrukken van één A-4tje. Dat duurt tweeënhalve minuut. En dat is lang wanneer je veertig A-4 vellen voor het Sociaal Jaarverslag moet uitdraaien. Een ander klein ongemak is dat de printer op dit moment aangepast moet worden als je een A-4 over de breedte wilt uit draaien, bijvoorbeeld bij het printen van tabel- r ten. Er zijn nog enkele P. C. 's op de afdelingen waar- r voor men werkt, en de informatie die daarop wordt vastgelegd moet op een floppy bij het se cretariaat worden aangeleverd voor verdere f uitwerking. De dames vinden dat zulks van daag de dag niet meer nodig zou moeten zijn. Daarom komt er een netwerk dat het mogelijk 0 maakt de P.C.'s "aan elkaar te knopen". Dan kunnen de dames wel eenvoudig onderling in formatie uitwisselen via het scherm. En zo blijkt f dat ook de invoering van automatisering niet al tijd zonder de bekende kinderziektes gebeurt. f

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 27