Sociaal Jaarverslag 1986 Commercie Bier Algemeen Conform de afspraken in het kader van de "afslan kingsoperatie Vrumona," werd een aantal commer ciële medewerkers geplaatst binnen de Bier-organi satie. Een aantal van hen werd belast met werkzaam heden in het kader van het proefproject Food-non- Food binnen het Horecagebied Groningen/Fries land/Drente. Opleidingen Ten behoeve van de medewerkers van de Commer cieel Technische Diensten werd het Project Praktijk gerichte Opleidingen opgezet en gestart. Een groep extern geworven horecavertegenwoordigers heeft het speciaal voor hen ontwikkelde opleidingspro gramma gevolgd, waarin het aspect "training on the job" van groot belang was. Een groot aantal mede werkers heeft de afgelopen periode deelgenomen aan de informatiseringsopleidingen. Ondernemingsraden Ook het in 1986 gevoerde overleg met de onderne mingsraden Florecagebieden, Zoeterwoude, Am sterdam en Den Bosch, kan als positief en construc tief gekarakteriseerd worden. De behandelde onderwerpen betreffen onderandere arbeidstijdverkorting, het personeelsonderzoek, de follow-up organisatieplannen Horecagebieden, de sluiting van het Distributiecentrum Bullewijk en de Amsterdamse brouwerij. Physieke Distributie In 1986 heeft de ondernemingsraad Amsterdam een positief advies uitgebracht inzake de opheffing van het Distributiecentrum Bullewijkendeafdeling Extern Transport te Amsterdam. Aan de betrokken personeelsleden werd een werk- gelegenheidsgarantie afgegeven. In het najaar van 1986 slaagde men erin aan alle betrokken medewer kers duidelijkheid te verschaffen omtrent hun toe komst. Het overgrote deel van de personeelsleden zal vóór mei 1987 overgeplaatst worden naar Zoeterwoude. In enkele gevallen is een oplossing gevonden door overplaatsing naar een andere vestiging dan Zoeter woude. Met een achttal medewerkers werd overeenstem ming bereikt inzake een afvloeiingsregeling op basis van de 571/2-jarigenregeling uit de R.O.W.O.R. Horecagebieden In 1986 vond verdere invoering plaats van het organi satieplan Horecagebieden wat betreft de verkoopor ganisatie. Besloten werd de externe werving van horecaverte genwoordigers voort te zetten. Naar verwachting zal in 1987, gezien de voorziene vacatures, opnieuw voor deze functie geworven moeten worden. In samenwerking met Functieclassificatie werd een onderzoek verricht naar de structuur en taakverde ling binnen de chef de bureau-organisatie. Op basis van de aanbevelingen uit dit onder zoek zijn activitei ten gestart die gericht zijn op kwaliteitsverbetering en effectiever en efficiënter functioneren. E.F.I. Het jaar 1986 heeft met betrekking tot E.F.I. Bier voor al gestaan in het teken van het verder uitbouwen van het werkveld van de afdeling Informatie-manage-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 26