Sociaal Jaarverslag 1986 22 stemmingsbevoegdheden valt onder te brengen. Bij de afsluiting van dit Sociaal Jaarverslag was de dis cussie hierover nog gaande. Reorganisatie-aangelegenheden Behalve over de opsplitsing van de Heineken Auto- matiseringsgroep is de Centrale Ondernemingsraad ook uitgebreid geïnformeerd over andere reorgani saties: afslanking Vrumona sluiting brouwerij Amsterdam sluiting vestiging Leeuwarden Aangezien er bij deze reorganisaties duidelijk sprake is van maatregelen met een overwegend lokaal ka rakter, is hierover veelvuldig overleg gevoerd met de betreffende lokale ondernemingsraad. Intentieverklaring Medio dit jaar bracht de C.O.R. naar voren dat hij graag zou zien dat het begrip "welzijn" in de ARBO- intentieverklaring werd opgenomen. Afgesproken is dat dit begrip in de verklaring zal wor den opgenomen onder de voorwaarde, dat het begrip "welzijn" in eerste instantie niet ruimer wordt uitge legd dan de Arbeidsomstandighedenwet bedoelt. Tantièmeregeling Begin dit jaar gaf de Centrale Ondernemingsraad de wens te kennen de tantièmeregeling te actualiseren danwel te verbeteren. Met name werd hierbij gedacht aan een vast bestanddeel in de vorm van een 13e maand en een winst-afhankelijk variabel deel. Na uitvoerig intern beraad heeft de onderneming be sloten de tantièmeregeling ongewijzigd voor drie jaar te verlengen. De voornaamste argumenten voor dit besluit waren: het salarissysteem is goed detantièmeregeling is goed een verbetering van de regeling zou in de miljoenen guldens lopen de stelselherziening per 1 januari 1987 leidt toch al tot een aanzienlijke kostenstijging voor Heineken, onderanderedoordeH.I.R.endeR.O.W.O.R een verbetering zou aanleiding kunnen zijn tot een wijziging van het Statuut en het Protocol Personeelsdrankenpakket Op voorstel van de Centrale Ondernemingsraad zal er per 1 januari 1987 sprake zijn van een volledige uit wisselbaarheid van zwak en sterk alcoholische dran ken. Gezien de binnen de onderneming levende gedach ten inzake alcoholgebruik is besloten niet over te gaan tot een uitbreiding van de afnamemogelijkhe- den. Zoals te doen gebruikelijk is door het Bureau Onder nemingsraden, in overleg met een C.O.R.-delegatie, het drankenpakket voor 1987 samengesteld. Medisch informatiesysteem In 1986 is besloten om te komen tot de invoering van een medisch informatiesysteem. Door de Centrale Ondernemingsraad werd terzake een aantal vragen gesteld betreffende de bescherming van medische gegevens. Na een uitleg van het in te voeren medisch informatiesysteem werd overeengekomen dat in de vestiging Zoeterwoude een proef met dit systeem zou worden gestart. Kerstpakketten Door de C.O.R. is een verzoek gedaan om ook aan de zogenaamde "actieve werknemers" jaarlijks een kerstpakket te verstrekken. Thans ontvangen ex-me- dewerkers die in een Heinekenregeling zijn opgeno men en de gepensioneerden zo'n pakket. Aangezien deze verstrekking nogal wat kosten met zich mee brengt en omdat de werknemers al op een andere wij ze in december een attentie ontvangen (gratis ver strekking), heeft de onderneming besloten op korte termijn niet op dit verzoek in te gaan.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 24