Heineken Nederlands Beheer B.V. riteiten, eigendom, beheer, ontwikkeling en toegan kelijkheid van de systemen zal ontstaan. Om die reden was de C.O.R. er dan ook een voor stander van dat de coördinatie voorlopig op centraal niveau zou worden gehandhaafd. Mede om boven staande problemen te voorkomen is een protocol in zake informatisering/automatisering opgesteld. Over de opsplitsing van de Heineken Automatiserings- groep kunt u elders in dit Sociaal Jaarverslag meer le zen. Privacy-reglement Binnen de onderneming is besloten een aantal regels vast te leggen met de bedoeling een waarborg te scheppen voor gegevens van medewerkers in een geautomatiseerd systeem. In dit verband hebben ook alle medewerkers begin december hun zogenaamde "stamkaart" ontvangen. De Centrale Ondernemingsraad heeft laten weten dat hij de vastte leggen bepalingen (en latere wijzigin gen) in het privacy-reglement zo belangrijk acht, dat er sprake zou moeten zijn van instemmingsbevoegd heid. De onderneming daarentegen is de mening toege daan dat dit onderwerp niet onder de wettelijke in- Pensioenvoorziening voor medewerkers met een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd In het pensioenreglement is geregeld dat werkne mers met een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd (korter dan 3 jaar) niet als deelnemer worden op genomen in het pensioenfonds. Kort voor de totstandkoming van dit Sociaal Jaarver slag is echter door de onderneming besloten, dat de ze werknemers met terugwerkende kracht vanaf 1 ja nuari 1987 ook deelnemen aan het Heineken Pen sioenfonds. Ook ten aanzien van de overige onderwerpen wordt afronding in 1987 voorzien. Dit is onder meer afhan kelijk van door de overheid te nemen stappen. informatisering/automatisering Begin dit jaar is aan de Centrale Ondernemingsraad de nota "Informatisering Heineken Nederland B.V." aangeboden. Als reactie op deze nota liet de C.O.R. weten dat hij van mening was dat de verhouding van de min of meer centrale eenheid van Heineken Ne derland B.V. tot de andere werkmaatschappijen zoda nig zou worden geregeld en vastgelegd, dat in de toe komst geen onduidelijkheid over het stellen van prio-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 23