i!!:;'3 Heineken Nederlands Beheer B.V. Op grond van onder andere onderstaande punten be sloot de Centrale Ondernemingsraad zich van het uit brengen van een advies te moeten onthouden: de leden van de traditionele vakbonden in de C.O.R. zijn van mening, dat bij de gesprekken over arbeidstijdverkorting "boven C.A.O." ookde bestuurders van hun organisaties aanwezig dienen te zijn; de leden van de V.M.H.P. constateren daterten aanzien van degesprekken tussen de Bestuurder en hun vereniging een kennelijk verschil van inzicht over de status van de gehouden gesprek ken bestaat; zij wensen echter niet betrokken te raken in een "welles/nietes-situatie" de niet-gebonden leden in de Raad verkeren in de moeilijke omstandigheid dat zij grote affiniteit tot het onderwerp hebben, maar gezien de emoties, begrijpelijkerwijze niet graag tot een standpunt worden gedwongen; de voorzitter van de Raad stelt nadrukkelijk, dat de Raad reeds twee jaar gesprekspartner is over dit onderwerp en steeds zijn rechten heeft geclaimd indien geen regeling met het georganiseerd over leg kon worden bereikt. Geconstateerd wordt, dat er feitelijk nog geen sprake is van een formele regeling; zo lang een dergelijke regeling niet is overeengekomen komt de Raad formeel het in stemmingsrecht toe, zoals neergelegd in artikel 27 lid c van de Wet op de ondernemingsraden een uitspraak van de Raad op grond van dit begin sel ligtdientengevolge voorde hand. De Centrale Ondernemingsraad voegde hier aan toe dat in de standpuntbepaling vooral van belang was de goede verstandhouding en samenwerking, zowel binnen de Raad als daarbuiten, met de bestuurder. 1 ff li i*4i4" Ui'-—"' Pensioenaangelegenheden Zoals u wellicht nog wel weet uit het vorige Sociaal Jaarverslag, is 1985 wel het jaar van de pensioenen genoemd. Althans, wat de Centrale Ondernemings raad betreft. Echter, niet alle onderwerpen konden toen worden afgehandeld. In april vestigde de Centrale Ondernemingsraad bij de bestuurder de aandacht op een drietal zaken: pensioenrechten voor part-timers weduwnaarspensioen pensioenbreuk Door de bestuurder werd toegezegd dat deze onder werpen met voorrang door de pensioencommissie behandeld zouden worden. Aangezien het bepaald geen eenvoudige materie be trof, duurde het aanmerkelijk langer dan verwacht voordat er op deze zaken kon worden teruggekomen. Tegen het einde van het verslagjaar waren de volgen de besluiten genomen: Pensioenrechten part-timers Tot op heden kon men slechts als deelnemer in het pensioenfonds worden opgenomen indien men ten- 19 J O if» I "hui

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 21