Sociaal Jaarverslag 1986 Centrale Ondernemingsraad Hierna zullen wij in het kort enige onderwerpen be lichten die in dit verslagjaar in het overleg dat plaats vond tussen de bestuurder, de heer G. van Schaik, en de Centrale Ondernemingsraad aan de orde kwa men. Uiteraard besteden wij aandacht aan de belangrijkste overlegzaken, zoals de arbeidstijdverkorting (met na me voor het "boven-C.A.O.-personeel"),pensioen aangelegenheden, automatisering/ informatisering etcetera. Daarnaast staan wij even stil bij een aantal andere zaken dat in de zes overlegvergaderingen van de Centrale Ondernemingsraad aan de orde kwam. Vanzelfsprekend gaat het te ver alle aan bod geko men onderwerpen te behandelen. Mogen wij u daar voor, en ook voor meer achter grondinformatie over de te noemen aangelegenheden, verwijzen naar de C.O.R.-krant. Arbeidstijdverkorting Aan het begin van het verslagjaar constateerde de Raad dat er nogal wat medewerkers van arbeidstijd verkorting waren uitgesloten. Verder zou niet met ie dere betrokken medewerker overleg hebben plaats gevonden over de wijze van verroostering van de ar beidstijdverkorting. De Raad plaatste bovendien een kanttekening bij de beloning voor niet genoten ar- beidstijdverkortingsdagen. Juist om de knelpunten te kunnen signaleren en om te weten hoe de medewerkers arbeidstijdverkorting ervaren, werd besloten om aan een extern bureau op dracht te geven onder het "boven C.A.O.-perso neel" een telefonische enquête te houden. Voor de overige medewerkers is de arbeidstijdverkor ting in de C.A.O. geregeld. Uit de gegevens van deze enquête werden de vol gende aanbevelingen opgesteld: voorlopig geen verdergaande A.T.V. voor middel baar en hoger personeel vanaf functiegroep 16 tot en met 30 bestaande problemen oplossen door aanpassing van de organisatie en het wegnemen van knel punten, onderanderedoor: o heroverweging van de wijze van invulling van arbeidstijdverkorting o herstructurering van werk o mogelijke uitbreiding van personeel functiegroepen 35 tot en met 45 wat arbeidstijd verkorting betreft gelijk behandelen als functie groepen 16 toten met 30 uitzonderingen: o totabsoluut minimum beperken o bij direct leidinggevend personeel werkzaam in ploegendiensten (produktie) A.T.V.-dagen gelijk stellen aan C.A.O.-personeel (bijvoor beeld 4-ploegendienst36 uur, 5-ploegen- dienst 33,6 uuretc.) - geen alternatieve vormen van arbeidstijdver korting zoals vervroegd pensioen, extra verlof, etc. financiële compensatie: o niet structureel in salarisschalen o exclusief vakantietoeslag, inclusief tantième o geen basis voor pensioengrondslag o jaarlijks opnieuw te bezien 18

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 20