■v/ KV - K?«-U Heineken Nederlands Beheer B.V. van de Concern Stafdiensten, de Export Organisatie en alle functies boven functiegroep 30 behandeld door de afdeling Organisatie en Systemen. In de herverdeling van taken zijn de functiebeschrij vingsactiviteiten overgedragen aan de afdeling Func tieclassificatie, waardoor de analyse van alle functies thans binnen één afdeling plaatsvindt. Een andere wijziging betrof een gedeelte van de be roepsprocedure zoals deze van toepassing is voor de C.A.O.-functies. In de oude situatie werden ingediende beroepen in dien deze in eerste instanties waren afgewezen, be handeld door lokale beroepscommissies. In de aan gepaste procedure worden deze beroepszaken niet meer door lokale-, maar door landelijke beroepscom missies behandeld. Ten behoeve van deze beroeps behandeling is een drietal commissies geïnstalleerd dat ieder de beroepen vanuit de eigen discipline (res pectievelijk Technisch, Commercie en EFI) behan delt. Naast functionarissen uit deze disciplines heb ben ook leden van de Centrale Ondernemingsraad zitting in deze commissies. Veranderingen in organisaties en functie-analyse Regelmatig wordt de vraag gesteld: "Wanneer zijn al le functies beschreven?" Het antwoord op deze vraag is eenvoudig te geven. In een dynamische or ganisatie zoals Heineken zijn vele afdelingen in be weging en ontwikkeling. Door nieuwe werkmetho den, procedures en technologieën veranderen func ties. Veranderingen die niet altijd, maar wel vaak, om nadere bestudering van de bestaande functiebe schrijving vragen. Vaak is het (her)beschrijven van functies een manier om meer duidelijkheid te krijgen in de feitelijke ont wikkeling. Kortom, het beschrijven van functies is geen eindig proces, maar een continu volgen en regis treren van de ontwikkelingen. Een veel voorkomend misverstand dat samenhangt met het beschrijven van deze veranderingen is de omvang van een functiebeschrij ving. Hoewel het be grijpelijk is dat iedereen zijn functie zo duidelijk mo gelijk verwoord wil zien, betekent dit niet dat alle ta ken en activiteiten in detail vermeld moeten worden. Vaak is het beter de functie in korte bewoordingen te formuleren, waardoor de accenten die belangrijk zijn beter tot hun recht kunnen komen. In dit verband wordt ernaar gestreefd de omvang van de beschrijvingen te beperken en de accenten van de belangrijke punten meer op de voorgrond te plaat sen. In het voorgaande is reeds aangegeven dat een niet onaanzienlijk deel van het werkaanbod het gevolg is 13 gin

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 15