.»in *fl <*~sr m Sociaal Jaarverslag 1986 10 Functieclassificatie en Beloningsstructuren Systemen Na een herverdeling van taken binnen Personeelsza ken Heineken Nederlands Beheer ontstond eind 1986 de afdeling Systemen. Deze nieuwe afdeling is tot stand gekomen door de samentrekking van de af delingen Functieclassificatie en Beloningsstructuren (voorheen Loonbureau). Met deze samentrekking kunnen alle systeemgerich- te activiteiten ten behoeve van het personeelsbeleid op elkaar afgestemd worden. Beloningsstructuren Zowel voor het personeel als voorde onderneming is het van belang dat functies naar waarde worden be loond. Dit betekent niet alleen dat aan de afzonderlij ke functies een juiste beloning dient te worden ge koppeld, maar ook dat de beloningsverschillen tus sen functies van verschillende zwaarte reëel dienen te zijn (verschillen in zwaarte worden door middel van functieclassificatie vastgesteld en in functiegroepen uitgedrukt). Op basis van deze uitgangspunten wordt de Heineken salarisbeleidslijn vastgesteld, waarin het salarisverloop bij toenemende zwaarte van func ties tot uiting komt. Naast de ontwikkeling van genoemde beleidslijn heeft deze afdeling de taak om na te gaan in hoeverre deze beleidslijn aansluit bij salarisontwikkelingen op de arbeidsmarkt. Daartoe wordt stelselmatig onderzocht wat de ont wikkelingen zijn binnen Nederland op het gebied van beloningen. Door dergelijk onderzoek kunnen deze ontwikkelingen worden betrokken bij het sociale be leid, zodat een evenwichtig beloningsbeleid kan wor den gewaarborgd. Ook in 1986 heeft Heineken aan diverse onderzoeken op beloningsgebied deelgeno men. Ten aanzien van de personeelsregelingen is in 1986 aandacht besteed aan de beloningsaspecten die zijn verbonden aan onder andere de B.Z.B.-bepa lingen (Bedrijfszelfbescherming) en de inconveniën- tentoeslag. Voor de B.Z.B. heeft dit geleid tot uitbrei ding van de regeling voor instructeurs met ingang van 01 -01 -1987. De inconveniëntentoeslag is met ingang van 1986, na een uitgebreide inventarisatie aange past. Dit was de eerste inventarisatie sinds de invoe ring van deze regeling in 1981. Inmiddels is besloten dat elk jaar een onderzoek zal plaatsvinden naarwijzi- gingen met betrekking tot de inconveniëntentoeslag. Hierdoor zullen sneller dan voorheen de individuele en/of functionele wijzigingen in de arbeidsomstan digheden in de uit te betalen inconveniëntentoeslag tot uiting komen. O"

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 12