Sociaal Jaarverslag 1986 kwaliteiten die van groot belang en die van geen of minder belang zijn voor een promotie. Een poten- tieelschattingssysteem moet niet ingewikkeld zijn,het moet duidelijk en te controleren zijn en het moet door de organisatie worden geaccepteerd en gedragen. Het huidige beoordelingssysteem is een combinatie van een prestatiebeoordeling en belangstellingsregis tratie, terwijl een potentieelschattingssysteem ont breekt. Het opzetten van een personeelsplanning en het bepalen van de doorgroeimogelijkheden van de medewerker - rekening houdend met diens verlan gens en wensen - maken het invoeren van een poten tieelschattingssysteem noodzakelijk. Om de verschillen in doelstelling tussen een presta tiebeoordeling en potentieelschatting duidelijk ge scheiden te houden is gekozen voor twee afzonderlij ke formulieren, te weten: een prestatiebeoordelings formulier en een potentieelschattingsformulier. De prestatiebeoordeling dient jaarlijks plaats te vin den, onder meer omdat taak en doelstelling jaarlijks worden vastgelegd en tevens om de gewenste kop peling met de jaarlijkse salarisherziening te bewerk stelligen. Ten aanzien van de potentieelschatting is gekozen voor een twee-jaarlijkse frequentie, omdat veronder steld wordt dat het potentieel van een medewerker niet waarneembaar verandert binnen één jaar. In het kader van potentieelschatting wordt de medewerker beoordeeld op een viertal belangrijke persoonsken merken, te weten: intellectuele capaciteiten resultaatgerichtheid sociale vaardigheden inzet De persoonskenmerken worden in het formulier na der omschreven. Ze hebben betrekking op concreet werkgedrag en ze zijn in onderlinge samenhang in sub-aspecten gegroepeerd. Alvorens tot een definitieve invoering in 1987 over te gaan is besloten met de beide formulieren ervaring op te doen en ze gelijktijdig te toetsen. De proef is ge houden binnen Heineken Technisch Beheerin de pe riode september-december 1986, waar beoordeeld werd over de periode medio 1985 tot medio 1986. Na afloop van deze proefvindterin het voorjaar van 1987 een uitvoerige evaluatie plaats. Een belangrijke factor bij potentieelschatting is de be langstellingsregistratie, in te vullen door de mede werker. De belangstelling kan gelden voor een hori zontale of verticale mutatie binnen of buiten het vak-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1986 | | pagina 10