CENTRALE ONDERNEMINGSRAAD ken Automatiseringsgroep werd door de Raad een positief deeladvies uitge bracht. In een later stadium zal nog een vervolgadviesaanvraag aan de C.O.R. worden voorgelegd. In een spe ciaal daarvoor georganiseerde bijeen komst is het H.A.G.-personeel uitvoe rig geïnformeerd over de huidige situatie en de ideeën voor de toe komst betreffende de beoogde decentralisatie. Een ander onderwerp dat volop in de belangstelling stond was de arbeids tijdverkorting. Met de diverse lokale ondernemingsraden is overeenstem ming bereikt over de wijze van ver- roostering van arbeidstijdverkorting in 1985. Afgesproken werd dat 1985 zou gelden als een proefjaar. Afhanke lijk van de dit jaar gehouden evaluatie is besloten de verroostering in 1986 grotendeels dezelfde te doen zijn als in 1985. Medio 1986 zal met de onderne mingsraden overleg worden gepleegd betreffende de invulling van de arbeidstijdverkorting in 1987. De Centrale Ondernemingsraad plaatste overigens nog wel een kanttekening bij het uitsluiten van een aantal mede werkers voor arbeidstijdverkorting. In vorige Sociaal Jaarverslagen heeft u veel kunnen lezen over de reorgani saties binnen Heineken. Met uitzon dering van de reorganisatie bij de Hei neken Automatiseringsgroep is het onderwerp reorganisatie voorlopig afgerond. mingsraad op persoonlijke basis aan geboden. Alhoewel de problematiek bij Vru- mona in eerste instantie een lokale aangelegenheid is (overleg vindt plaats met de ondernemingsraad Vru- mona), is aan de Centrale Onderne mingsraad inzicht verschaft over de problemen (en de oorzaken daarvan) bij Vrumona. Daarbij is de afspraak gemaakt dat, indien Vrumona zelf niet uit de personeelsproblemen zou kun nen komen, de voorzitter van de over legvergadering van de Centrale Ondernemingsraad 'aanspreekbaar' zal zijn. Eenzelfde afspraak is gemaakt wat betreft het personeels- aspect in Amsterdam, betreffende de Zoals ieder jaar kreeg de Centrale Ondernemingsraad ook in 1985 een veelheid aan onderwerpen te behan delen. Om een aantal daarvan te noe men: - arbeidstijdverkorting - automatisering - pensioenaangelegenheden - personeelsonderzoek - voortgang reorganisatie Het jaar 1985 was ook het jaar van de ondernemingsraadverkiezingen. Op 25 april vonden de verkiezingen plaats voor de 7 ondernemingsraden die het Heineken-concern telt. Kort hierna werd uit deze lokale raden een nieuwe Centrale Ondernemingsraad geformeerd. De opkomst bij de verkie zingen was over het algemeen goed te noemen. In de laatste overlegvergadering van de C.O.R. in de oude samenstelling sprak de voorzitter van deze vergade ring, de heer G. van Schaik, onder andere de volgende woorden: "Deze raad is niet alleen goed overwo gen te werk gegaan, maar heeft zich in het algemeen deskundig gedragen. Zeker gezien de complexiteit van de onderwerpen, is het niet altijd eenvou dig om deskundigte zijn. De Centrale Ondernemingsraad heeft evenwel kans gezien om zijn kennis optimaal te benutten en in het algemeen zijn er uit het overleg positieve resultaten naar voren gekomen, hetgeen goed voor de onderneming is. Natuurlijk hebben er zich situaties voorgedaan, waarbij de discussie minder vrucht baar is geweest. De balans opmakend kan evenwel worden gesproken van een zeer constructieve periode." Ook voor de komende periode van drie jaar is de heer Van Schaik het voorzitterschap van de overlegverga dering van de Centrale Onderne- voorgenomen sluiting van de brouwe rij aan de Stadhouderskade. Het jaar 1985 kan, wat betreft de Cen- traleOndernemingsraad, het pensioen jaar worden genoemd. Mede op initia tief van de Raad is aan het onderwerp pensioenen veel aandacht besteed. Waar mogelijk werden onderdelen afgerond. Hierbij valt te denken aan: - VUTenTropenpensioenen - gelijkschakeling mannen/vrouwen - afbouwregeling ploegendienst met verwerking in het pensioen - opname vaste toeslagen in het pen sioen. Voorts werd aandacht besteed aan het onderwerp zestigplussers (één non-activiteitsregeling). In andere gevallen kon door Heineken nog geen beslissing worden genomen, onder andere omdat wordt verwacht dat de overheid met (wettelijke) maatrege len terzake zal komen (weduwnaars pensioen en pensioenbreuk). Zoals u elders in dit Sociaal Jaarver slag kunt lezen, heeft Heineken in 1985 een personeelsonderzoek gehouden. Door de bestuurder is de Centrale Ondernemingsraad aange boden vragen aan de enquête toe te voegen. Tevens heeft het bureau dat met het onderzoek belast was, een presentatie voor de Centrale Onder nemingsraad gehouden, zodat de Raad een goed inzicht kon krijgen. Na afloop van het personeelsonderzoek is de Centrale Ondernemingsraad, over de uitkomsten op de hoogte gesteld. Over de werkzaamheden van de ingestelde stuurgroep zal de C.O.R. regelmatig worden geïnfor meerd (via verslaggeving aan de Com- misie Sociaal Beleid van de Raad). Over de reorganisatie van de Heine-

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1985 | | pagina 8