WERKNEMERSORGANISATIES De huidige C.A.O. heeft, zoals bekend, een looptijd van vier jaar. Met de werk nemersorganisaties vond overleg plaats over de prijscompensatie en een aantal nog niet eerder afgeronde onderwerpen, zoals de afbouwrege ling en de verwerking van de ploegen- toeslagen in de pensioenen. Met de werknemersorganisaties werden de reorganisatieplannen in Bunnik en Amsterdam besproken. Door het feit dat enige jaren geleden de R.O.W.O.R. (regeling overplaatsing wegens orga nisatorische redenen) met de werkne mersorganisaties werd overeengeko men, was voor veel situaties reeds een voorziening aanwezig op basis waarvan maatregelen genomen kon den worden. Bij de uitvoering van deze plannen zal ernaar worden gestreefd te vol staan met overplaatsingen. De verhouding met de VM.H.R (Vereni ging van middelbaar en hoger perso neel bij Heineken) werd gekenmerkt door het overleg over de zgn. KAVO (kollektieve arbeidsvoorwaarden over eenkomst). CENTRALE In de activiteiten van CentraleTraining en Vorming (C.TV) sprong het meest in het oog de grote aandacht die gege ven werd aan opleiding en training in het kader van het proces van informa tisering en automatisering. Vrijwel iedereen wordt hiermee geconfron teerd. Het ligt dus voor de hand dat bij velen de behoefte bestaat kennis en inzicht te vergaren over informatie technologie. Ook de onderneming voelt sterk de noodzaak op dit gebied een gerichte opleidings-inspanningte leveren. Voor het hoogste management van EN VORMING de werkmaatschappijen werd de tweedaagse cursus Management Oriëntatie Informatie-technologie ont wikkeld en uitgevoerd. Doel van deze cursus, waarbij de informatiemana gers als docent optreden, is het mana gement te ondersteunen in zijn taak het informatiebeleid binnen het eigen verantwoordelijkheidsgebied vorm te geven. Voor leidinggevenden en staffunctio narissen, die verantwoordelijk zijn voor de implementatie van het gefor muleerde informatiebeleid, werd de driedaagse cursusAlgemene Oriënta tie Informatietechnologie ontwikkeld. Het ligt in de bedoeling dat aan deze cursus in 1986 en 1987 veel mede werkers zullen deelnemen. Op het gebied van persoonlijk compu tergebruik werd een ééndaagse indivi duele oriëntatiecursus aangekocht. In deze cursus krijgt de cursist inzicht in de toepassingsmogelijkheden van personal computers. Aan deze cursus namen ruim 400 personen deel. Naast de hiervoor genoemde cursus sen, die alle een oriënterend karakter hebben, werden door ongeveer 450 apparatuurgebruikers vaardigheids cursussen gevolgd. Automatiserings specialisten werden intensief bijge schoold. Aan de kadertraining, bestemd voor toekomstig leidinggevend personeel in de produktie/technische sektor in binnen- en buitenland en medewer kers van Heineken Technisch Beheer, namen 106 cursisten deel. Dit inten sieve trainingsprogramma wordt door REGELINGEN In 1985 is hard gewerkt aan het unifor meren van de non-activiteitsregelin gen, waarbij ook de pensioenen de nodige aandacht kregen. Het sys teem van de Nederlandse fiscale- en sociale verzekeringswetgeving en de regelmatige wijzigingen daarin, lijken het vrijwel onmogelijk te maken met regelingen te komen die een bruto- niveau tot uitgangspunt hebben. Gebleken is dat op die wijze een rege ling resulteerde in netto-uitkomsten die niet overeenkomstig de opzet van de regeling waren. Eind 1985 werd aan de werknemersorganisaties een voor stel gedaan om te komen tot een non- activiteitsregeling gebaseerd op 96% van het laatste netto-maandbedrag. Op pensioengebied hebben belang rijke wijzigingen plaatsgevonden. Het tropenpensioen werd afgeschaft en de pensioenleeftijd van vrouwen werd gelijkgesteld aan die van mannen. Daarnaast werd een voorziening getroffen waardoor met terugwer kende kracht het pensioen van tro- pengangers gebracht werd op het VUïniveau. PERSONEELSONDERZOËK In de periode van 20 mei tot en met 7 juni werd dit jaar bij Heineken een per- soneelsonderzoek gehouden. Doel van dit groots opgezette onderzoek was om de mening van de medewer kers te leren kennen over onderwer pen als: hoe vindt men Heineken in vergelijking met andere bedrijven; hoe tevreden is men met zijn baan; hoe denkt men over cursusmogelijk heden en promotiekansen; wat vindt men van de communicatie binnen Heineken etc. etc. De belangrijkste conclusie uit dit onderzoek was dat zo'n 74% van de medewerkers Heineken een goed bedrijf vindt. Ter verwerking van de stroom gegevens is een speciale stuurgroep in het leven geroepen, want het is de bedoeling dat aan de gesignaleerde punten die voor verbe tering vatbaar zijn, ook daadwerkelijk iets wordt gedaan. Het is tenslotte niet alleen aardig om te weten hoe de medewerkers denken over Heineken en datgene wat zich bij Heineken met betrekking tot hun werkzaamheden afspeelt. Waar het om gaat is dat, voor zover mogelijk, de werkomstandighe den en het werkklimaat nog meer wor den verbeterd. In 1986, als de bevindingen van de eerdergenoemde stuurgroep zijn geformuleerd, zal worden getracht inhoud te geven aan de voor verbete ring vatbare onderwerpen.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1985 | | pagina 4