VIERPLOEGENDIENST Met ingang van 1 januari 1986 zijn in de brouwerij te Zoeterwoude zo'n 600 medewerkers werkzaam in een 4-ploegendienstrooster. Dat rooster verschilt ten opzichte van het 3-ploe- gendienstroosterop onder andere de volgende punten: 1. Het 4-ploegendienstrooster strekt zich uit over de tijd tussen zondag avond 23.00 uur en zaterdag avond 23.00 uur. Het 3-ploegen- dienstrooster begint ook op zon dagavond om 23.00 uur maar duurt tot vrijdagavond 23.00 uur. 2. De werkweek in 4-ploegendienst bedraagt gemiddeld 36 uren per week, in de 3-ploegendienst 40 uren per week. 3. In de 4-ploegendienst komen geen A.TV-dagen meer voor, in de 3-ploegendienst beschikt men over 11V2 A.TV-dagen. 4. De ploegentoeslag voor 4-ploe gendienst is 28%, de ploegentoe slag in de 3-ploegendienst bedraagt 21%. In de loop van 1986 zal aan de betrok ken medewerkers in de afdelingen Ver pakken, Magazijnen en Intern Trans port en het Centraal Magazijn worden gevraagd hoe het werken in een 4- ploegendienstrooster bevalt. Via een enquête kan voor 1987 een ander 4- ploegendienstrooster worden geko zen. Zonodig kan zelfs eerder tot een ander 4-ploegendienstrooster wor den besloten. De ondernemingsraad heeft een begeleidingscommissie voor de 4-ploegendienst ingesteld. OVERLEG Ingrijpende veranderingen zoals de integratie van de Storingsdienst in de Technische Dienst vragen om een goed en intensief overleg met alle betrokkenen. In eerste instantie vond het overleg over de noodzakelijke organisatiewijzigingen plaats tussen de bedrijfsleiding en de betrokken afdelingschefs. Zodra de grote lijnen vaststonden werden ook anderen in de plannen betrokken. Op dat moment werd ook het advies van de ondernemingsraad gevraagd. In goed samenspel met de ondernemings raad is in nauwelijks zes maanden tijd het besluit over de nieuwe opzet van de Technische Dienst genomen. De adviesaanvraag bereikte de onderne mingsraad in juni 1985. Het advies werd op 15 november 1985 aan de Bestuurder gezonden en in de over legvergadering van 28 november 1985 was het besluit een feit. Inmid dels is op 1 januari 1986 de nieuwe TD.-Organisatie formeel in werking getreden. Met alle circa 250 betrok ken medewerkers is persoonlijk gesproken over hun plaats in de nieuwe organisatie. ONDERNEMINGSRAAD OVERLEG MANAGEMENT MET DE O.R.-COMMISSIE VOOR VEILIG HEID, GEZONDHEID EN WELZIJN Het in 1984 gestarte overleg met de ondernemingsraadcommissie voor Veiligheid, Gezondheid en Welzijn, werd in 1985 voortgezet. De onder werpen betroffen mogelijke verbete ringen van arbeidsomstandigheden, ongevalspreventie, de activiteiten van de Bedrijfsgezondheidsdienst en het te voeren veiligheidsbeleid in de gehele vestiging. In dit overleg werd ook aandacht besteed aan het werk overleg in de vestiging. Samengevat bevatte dit overleg de feitelijke uitvoe ring van het bepaalde in de Arbeids omstandighedenwet. De tijdstippen van dit overleg waren zodanig geko zen dat terugkoppeling van het besprokene in de overlegvergaderin gen van de ondernemingsraad tijdig mogelijk was. De ondernemingsraad kreeg in 1985 niet alleen de adviesaanvraag over de organisatiewijziging van de Technische Dienst te behandelen, maar behan delde ook, en met dezelfde voort varendheid, de adviesaanvraag over de integratie van Staf- en Steundien sten Horeca/Commercie Bier. Op 26 november 1985 werd deze advies aanvraag aan de ondernemingsraad voorgelegd; tijdens de overlegverga deringvan 19 december 1985 werd al aangekondigd dat de Bestuurder een positief advies tegemoet kon zien. Ook in de reorganisatie van de Heineken Automatiseringsgroep werd deZoeter- woudse raad betrokken. In totaal von den in 1985 acht overlegvergaderingen van de ondernemingsraad plaats. OPLEIDINGEN In februari 1985 is gestart met een systematische inventarisatie van opleidingswensen. Daartoe werd aan de hand van functiebeschrijvingen de kennis, benodigd voor een goede functie-uitoefening, in kaart gebracht. Gevolgde opleidingen per individuele medewerker werden voorlopig in een kaartsysteem opgeslagen om te zij ner tijd ingevoerd te worden in een geautomatiseerde registratie. In 1985 is gedurende 195 man-maan den stage gelopen door vele scholie ren uit het middelbaar- en hoger tech nisch beroepsonderwijs. In septem ber 1985 startten 45 buitenlandse medewerkers de cursus Nederlands op de werkvloer. In december 1985 werd de cursus door 43 van hen naar volle tevredenheid afgerond. Andere, collectief gevolgde, cursus sen in 1985 zijn: - Levensmiddelen, microbiologie en hygiëne. - Machinebankwerker - Meet- en regeltechniek voor operators. - E.VO. Chauffeursdiploma. - VAPRO-A. - E.H.B.O. en reanimatie. Ruim 200 medewerkers volgden indi viduele cursussen. Afdelingsgebonden opleidingsfunctio narissen verzorgden veiligheidscur sussen en introductiecursussen voor nieuwe medewerkers. De afdeling Ver pakken ontwikkelde een indringende videopresentatie over het verplicht gebruik maken van veiligheidshand schoenen. De campagne 'Vijf vingers, heel handig!' begeleidde deze veilig heidsactie.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1985 | | pagina 13