1 1 cc Op het gebied van arbeidsom standigheden werden verder nog gerealiseerd: - een nieuwe procedure ten aanzien van veiligheidsinspectieronden onder verantwoordelijkheid van de afdelingschef, waarbij de medewer kers uit de diverse afdelingen direct worden betrokken; - een reglement Veiligheidsvoor schriften Uitzendkrachten; - aanschaf van C02-metingsappara- tuur ten behoeve van gist- en lager- kelders; - vervanging vluchtmaskers. ONDERNEMINGSRAAD In april 1985 werden ondernemings raadverkiezingen gehouden waarbij een forse wisseling van de wacht plaatsvond; er traden 5 nieuwe leden tot de raad toe. Zowel met de raad in de oude als in de nieuwe samenstelling werd frequent en constructief overleg gepleegd. Hetzelfde gold voor het overleg met de commissies alswel voor het inci denteel overleg daarbuiten. Zaken van belang die in 1985 aan de orde kwamen waren: - procedure investeringsplannen; - ziekte- en ongevallenverzuim; - bezettingsoverzichten; - werkoverleg; - organisatie-aanpassingen Techni sche Dienst; - arbeidstijdverkorting; - veiligheid, gezondheid en welzijn - toekomstplannen Brouwerij Amster dam en Distributiecentrum Bullewijk. PRODUKTIE BROUWERIJ S HERTOGENBOSCH OPLEIDINGEN Opleidingen blijven hoge prioriteit houden, enerzijds om de bestaande kennis op peil te houden c.q. te bren gen en anderzijds om de ontwikkelin gen op het gebied van automatisering en informatisering te kunnen blijven volgen. De beschikbare budgetten, zowel financiële als personeelsbud getten, maken het stellen van prioritei ten en een continue afweging van per soonlijke versus algemene belangen noodzakelijk. WERKOVERLEG In de vestiging wordt erg veel aan dacht gegeven aan werkoverleg. Veelal is de afdelingsleiding de motor achter dit overleg. Duidelijk is dat nagenoeg iedere overleggroep naar eigen be hoefte een vorm ontwikkelt. Er zijn geen overleg vormen die in alle opzichten functioneren conform het Reglement Werkoverleg. Proeven in die richting lopen nog steeds. Het rendement van werkoverleg is moeilijk meetbaar. Het gevoel is dat daar waar het goed functioneert, het ook als nuttig wordt ervaren en daar waar het overleg niet als nuttig wordt beleefd het "automatisch" dreigt te verzanden. Het lijkt, gezien de ontwik keling van de verschillende overleg vormen, (nog) niet wenselijk het Regle ment Werkoverlegthans dwingend op te leggen. Ook bij dit onderwerp 'zit' maatwerk beter dan confectie. PERSONEELSBEGELEIDINGS- PRODUKTIE BROUWERIJ ZOETERWOUDE PERSONEELSVOORZIENING VOOR DE 4-PLOEGENDIENST Voor de 4-ploegendienst, die inmid dels werd ingevoerd en in 1985 werd voorbereid, zijn vele tientallen nieuwe medewerkers in dienst getreden. Het bleek niet nodig hiervoor te adverte ren. Uit de 1592 sollicitaties die de Personeelsdienst van de brouwerij in 1985 ontving, zonder dat geadver teerd werd, kon in voldoende mate in de personeelsbehoefte worden voor zien. De personeelsvoorziening vond over heel 1985 gespreid plaats. Sprei- PLANNEN In het kader van het personeelsbege- leidingsplanVerpakken hebben in alle ploegen beoordelingen in het C.A.O.- gebied plaatsgevonden. De beoorde lingen vonden plaats op basis van vrij willigheid. Beoordeeld werden mede werkers die 'meedoen' aan het perso- neelsbegeleidingsplan en medewer kers die te kennen hebben gegeven beoordeeld te willen worden (totaal ±320). De medewerkers reageerden over het algemeen vrij positief, met name vanwege het feit dat duidelijker wordt hoe over hun functioneren en inzet wordt gedacht, en om welke reden(en) wensen met betrekking tot functieverandering/opleiding wel of niet worden gehonoreerd. In 1986 zal er een evaluatie plaatsvinden waarbij tevens een inventarisatie en planning met betrekking tot opleidingen zal worden gemaakt. ALCOHOL EN WERK In het kader van het Alcohol- en Werk- beleid is, nadat al eerder voor bedrijfs leiding en afdelingschefs een voorlich tingsbijeenkomst werd gehouden, ook voor de groep leidinggevenden en specialisten in de vestiging door medewerkers van Heineken een vijf tal bijeenkomsten belegd over dit on derwerp. Het feit dat de bedrijfsarts de medische aspecten behandelde werkte zeer indringend. De presenta ties hebben veel stof tot praten opge leverd. Duidelijk is dat een snelle follow- up gewenst is, onder andere door middel van voorlichting aan het totale personeel. De discussie is op gang gebracht en mag niet verstommen. REORGANISATIE LAGERKELDER Teneinde een aantal structurele pro blemen in de lagerkelder op te lossen is begin juli 1985 een reorganisatie voorstel ter advisering aan de onder nemingsraad voorgelegd. Aangezien over dit onderwerp aan vankelijk verschil van mening bleef bestaan tussen de bestuurder en de ondernemingsraad, dreigde er een gerechtelijke procedure. Uiteindelijk leidde veelvuldig overlegtot overeen stemming over de invoering van de voorgestelde reorganisatie met een proefperiode van twee jaar. ding was gewenst om de nieuwe medewerkers op gedegen wijze in te werken. Door hun aanwezigheid hoef den in 1985 maar weinig extra vakan tiewerkers te worden aangetrokken. In de afdeling Intern Transport is een aantal nieuwe medewerkers met een éénjarig contract aangenomen om voldoende arbeidsplaatsen beschik baar te houden voor medewerkers van de Bullewijk. De organisatie van de brouwerij is op diverse plaatsen aangepast aan de invoering van de 4- ploegendienst en het werken op zater dagen. De openingstijden van de kan tine en het Centraal Magazijn zijn hierop aangepast en ook de Storings dienst is opgenomen in deTechnische Dienst. Tegelijkertijd zijn geheel nieuwe functies ontstaan. In de afde lingen Verpakken en Brouwen is de functie Assistent Afdelingschef geïn troduceerd. In deTechnische Dienst zijn de functies Afdelingsingenieur Onderhoud, Chef Electro-, meet- en regeltechniek en Procesautomatise ring nieuw en er ontstonden kader functies voor Chefs en Groepsleiders Onderhoud. In totaal was er een uit breiding met ongeveer 80 nieuwe medewerkers in de brouwerij. ssk:; ia CO 0 ÏC LU

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1985 | | pagina 12