rii Q OPLEIDINGEN De vorig jaar uitgesproken verwach ting dat het beschrijven en waarderen van functies in de salarisgroepen 20 tot en met 30 volgens de HAY- methode in de loop van 1985 kon wor den afgerond, is dankzij de medewer king van een ieder ruimschoots gerea liseerd. Automatisering en informatieverwer king vormen een steeds belangrijker deel van het besturen van de onder neming. Vooral de gebruikers zullen over kennis dienen te beschikken, om alle mogelijkheden van informatie voorzieningten volle te kunnen benut ten. Daartoe zijn op allerlei niveaus in samenwerking met de afdeling Cen- traleTrainingenVormingtrainingspro- gramma's opgezet. Het werkoverleg is in het verslagjaar verder uitgebreid. Gebleken is dat bin nen Heineken Nederland B.V een grote diversiteit voorkomt aan over legvormen: gestructureerd/onge structureerd, formeel/informeel, ad hoe, volledige deelname/gedele geerde deelname. Voorts varieert de mate waarin werkoverleg geïnte greerd is in het besluitvormingspro ces van afdelingen, evenals het niveau en de kwaliteit van de inhoud ervan, als ook de mate van belangstel ling en de procedurele zorg ervoor. Het tempo van invoeren van werk overleg is een geleidelijk proces. Werk overleg is een kwestie van maatwerk. Het gemiddelde ziekte- en ongeval- lenverzuim was in 1985 lager dan in 1984 (8,4% tegenover 8,8%), ondanks het feit dat in de maanden oktober en november een groot aantal griep-ver- zuimgevallen is gemeld. Via een beter verzuimoverzicht zal getracht worden het verzuim nog meer te beperken. In de Nederlandse markt heeft Heine ken Nederland B.V haar marktaan deel praktisch kunnen handhaven. De indruk bestaat dat door een betere Binnen de Horeca-organisatie werd het Project Praktijkgerichte Opleidin gen voor de medewerkers Horeca Tap Service afgerond. Tevens werd een plan opgesteld voor een dergelijke opleiding voor de medewerkers van de Commercieel Technische Dienst. In samenwerking tussen het verant woordelijke management en de afde ling CentraleTraining en Vorming werd een opleidingsplan opgesteld en uit gevoerd voor veertien nieuwe horeca- vertegenwoordigers. ONDERNEMINGSRADEN In 1985 is met de Ondernemingsra den Horecagebieden, Zoeterwoude en Amsterdam in goede sfeer overleg gepleegd over een groot aantal zaken. Onderwerpen die in het over leg aan de orde zijn gekomen, zijn onder andere arbeidstijdverkorting, werkoverleg, integratie Stafdiensten Horeca en Commercie Bier en de fol- economische situatie de consument meer kwaliteitsbewust inkopen doet. Dat houdt in dat het van vitaal belang blijft kwalitatief uitstekende produk- ten op de markt te brengen. Het is daarom noodzaak dat de Heineken- medewerkers het kwaliteitsbewust zijn uitstralen in alle onderdelen van onze organisatie en activiteiten, zodat de klant ons de beste partner vindt. Gezien de inzet van onze medewer kers in 1985 heeft de Directie er het volste vertrouwen in dat iedere mede werker het begrip kwaliteit hoog in het vaandel voert. low-up van het organisatie-plan Hore cagebieden. Met de Ondernemings raad Horecagebieden werd voorts nog overleg gepleegd over de over name van Drankenhandel Rhijn-Dol- mans en de voortgang van de activi teiten in het kader van de Arbeidsom standighedenwet. PHYSIEKE DISTRIBUTIE Aan de Ondernemingsraad Amster dam is een adviesaanvraag voorge legd inzake de opheffing van het distri butiecentrum Bullewijk. De onderne mingsraad heeft gekozen voor het raadplegen van een externe deskun dige. De afhandeling van deze advies aanvraag zal naar verwachting in de eerste helft van 1986 plaatsvinden. HORECA-ORGANISATIE In 1985 is verdere uitvoering gegeven aan het organisatieplan Horecagebie den. In het overgrote deel van de hore cagebieden werd een splitsing in func ties in fabrikanten- en groothandels vertegenwoordigers doorgevoerd. Op basis van uitkomsten van een onderzoek werd besloten tot het instellen van de functie Verkoopleider. In 7 van de 9 Horecagebieden zal de invoering van deze functie leiden tot vermindering van het aantal hiërarchi sche niveaus. Teneinde de voorge stane kwaliteitsverbetering in de ver kooporganisatie te kunnen realiseren, zijn 14 goed gekwalificeerde verte genwoordigers geworven. Op grond van nadere analyse van de horecagebiedsplannen werd beslo ten tot een nieuwe wervingsactie voor negen horecavertegenwoordi- gers. Deze wervingsactie zal naar ver wachting in de zomer van 1986 wor den afgerond. COMMERCIE ALGEMEEN Na een positief advies van de Onder nemingsraad Zoeterwoude werd besloten tot integratie van de Staf diensten Horeca met de Stafdiensten Commercie bier. Evenals in de voorgaande jaren nam het aandeel buitenlandse werknemers in de totaalsterkte iets af. V.'-: 'Xiü: Actieve werknemers 31-12-1985 31-12-1984 Nederland 5459(91,7%) 5325(91,3%) Marokko 130 128 Spanje 100 105 Turkije 93 93 België 44 46 Portugal 33 33 Kaap-Verdische Eilanden 26 30 West-Duitsland 10 10 Engeland 9 11 Suriname 8 9 Chili 6 6 Joego-Slavië 5 5 Diversen 33 33 Totaal niet-Nederlandse nationaliteit 497(8,3%) 509(8,7%) Totaal 5956 5834 jj

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1985 | | pagina 10