Heineken Nederlands Beheer BV een bijdrage aan de vorming, selectie, instandhouding en eventuele verbe tering van de functionele geschikt heid van de medewerker en aan het vaststellen en aanpassen van taak stellingen die aan medewerkers wor den opgelegd. De dienst geeft advie zen die ertoe kunnen bijdragen dat de medewerker op die plaats in de onderneming te werk wordt gesteld, die overeenkomt met zijn functionele geschiktheid. De bedrijfsarts advi seert, desgevraagd of op eigen initia tief, de leiding van de onderneming en de ondernemingsraad in aangelegen heden die de werkomstandigheden betreffen, voorzover daarbij de gezondheid kan worden beïnvloed. In het bijzonder adviseert de bedrijfsarts in samenwerking met de veiligheids kundige, ten aanzien van het instand houden en bevorderen van veilige AMSTBtB werkomstandigheden in de onderne ming. Rekening houdend met de grootte van de vestiging, wordt ernaar gestreefd, dat voor elke Heineken- vestiging in Nederland en voor elke medewerker een gelijkwaardige bedrijfsgeneeskundige begeleiding beschikbaar is. Uitgangspunt van het bedrijfsgeneeskundig beleid is de eigen verantwoordelijkheid van de medewerker voor zijn gezondheid. Voor het vaststellen en uitvoeren van dit beleid behoeft het Management de deskundige adviezen van de bedrijfsarts. Tevens zal de bedrijfs arts, met behoud van zijn medische zelfstandigheid, als adviseur betrok ken dienen te worden bij de voorbe reidingen de uitvoering van alle Direc tie-beslissingen die gevolgen kunnen hebben voor de gezondheid van de medewerkers. Daarbij is het van belang dat de relatie van de bedrijfs arts, met zowel de ondernemingslei ding als met de individuele medewer ker goed en voor een ieder duidelijk is. De bedrijfsartsen bij de verschillende werkmaatschappijen en vestigingen onderhouden, gecoördineerd door het Hoofd van de Bedrijfsgezond heidsdienst Heineken Nederland B.V., een intensief functioneel contact. De Bedrijfsgezondheidsdienst en de Per- soneeldienst voeren hun taken in nauw overleg uit. Daarbij dient uiter aard het vertrouwelijke karakter van persoonlijke gegevens volstrekt te worden gegarandeerd. Voor zover de taken van de bedrijfsgezondheids dienst betrekking hebben op de werk omstandigheden, zullen deze in nauw overleg met de veiligheidskundigen worden uitgevoerd. Bij de uitvoering van het beleid wordt een onderscheid gemaakt in de taken gericht op de individuele medewerker en in de taken gericht op de arbeids omstandigheden in de onderneming. Tot de eerste taken behoren de aan stellingskeuring, de overplaatsings- Stichting Heineken Personeelfonds In de dertiger jaren werd het'Steun fonds voor het personeel van Heine- ken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V.' opgericht. Na de fusie met Amstel zijn de fondsen van Amstel en Heineken samengevoegd onder de naam 'Stichting Heineken Personeel- keuring, het gerichte periodiek onder zoek, het bedrijfsgeneeskundig spreekuur, het algemeen periodiek onderzoek op vrijwillige basis, de behandeling van bedrijfsongevallen en de eerste hulpverlening. De taak van de Bedrijfsgezondheidsdienst ten aanzien van de arbeidsomstandighe den omvat de verzuimbestrijding, het adviseren met betrekking tot het voorkomen van beroepsziekten en ten aanzien van omstandigheden waaronder gewerkt moet wor- den.Daarnaast brengt de bedrijfsarts adviezen uit over invloeden die scha delijk kunnen zijn voor de medewer ker, zoals de aard van de werkzaam heden, werktijden, arbeidstempo, arbeidshygiëne en arbeidsklimaat. Zowel op sociale als op economische gronden behoren de verzekeringsge- neeskundige werkzaamheden tot het vakterrein van de Bedrijfsgezond heidsdienst. fonds'. De werkwijze van het Perso neelfonds berust op statuten en richt lijnen. Het doel van het Personeelfonds is het verlenen van hulp aan: - werknemers; - gepensioneerden; - ex-werknemers opgenomen in een regeling (Wachtgeld, HIR, VUT); - gezinsleden van de hierboven genoemde personen. Het Personeelfonds verleent hulp als: - de aanvrager niet over de beno digde geldmiddelen beschikt om de financiële nood, waarin hij verkeert, op te heffen en - de aanvrager de financiële nood redelijkerwijze niet had kunnen ver mijden of had kunnen voorzien. Ir S- 7 -V' St iPISPi

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1984 | | pagina 9