Heineken Nederlands Beheer BV Keineken - Voor diverse secretaresses vond een functiegerichte cursus plaats. - Voor technisch personeel werd de cursus "brouwen voor niet-brou- wers" ontwikkeld. Doel van deze cursus is technici meer inzicht in brouwtechnologie te geven. - Leidinggevenden en staffunctiona rissen namen deel aan een denk- analytische training, gericht op het verbeteren van het probleem oplossend vermogen. - Binnen de Horeca Tap Service werd de in 1983 aangevangen opleiding van de medewerkers afgerond. De hiervoor in het kader van het "Pro ject Praktijkgerichte Opleidingen" (PPO) ontwikkelde methodiek werd ook gehanteerd om ten behoeve van de medewerkers van de Com mercieel Technische Dienst een opleiding te verzorgen. Een belang rijk kenmerk van deze methodiek is dat de chef zelf als opleider optreedt. Voorbereidingen worden getroffen om ook voor andere afde lingen op deze wijze opleidingspro gramma's tot stand te brengen. - In de commerciële sector volgden vele medewerkers het programma "behoefte gerichte verkoop". Velen namen tevens deel aan een wijncur sus voor verkoopmedewerkers. - De in 1983 gestarte samenwer- kingstrainingen in het kader van het project "gestructureerd marktge richt samenwerken" werden afge rond. Een bijzondere activiteit die plaats vond binnen Heineken Technisch Beheer was het project "Kwaliteit en Management van de HTB-dienstver- lening". Optimalisering van de ser vice-functie van HTB stond hierbij centraal. Hiermee samenhangende specifieke opleidingsactiviteiten zijn verder in ontwikkeling. Binnen de Hei neken Automatiseringsgroep vond een groot aantal trainingsbijeenkom sten plaats, waaraan het overgrote deel van de medewerkers deelnam. Doel van deze trainingsbijeenkom sten is de medewerkers te betrekken bij en voor te bereiden op de sterk veranderde taak van de HAG-mede- werkers in de komende jaren. Beide projecten werden met hulp van externe deskundigen uitgevoerd. Aan de door of onder verantwoordelijk heid van CTV georganiseerde interne cursussen namen ongeveer 800 medewerkers deel. Ongeveer 600 personeelsleden volgden via CTV een externe cursus of opleiding. "De juiste man en de juiste vrouw op de juiste plaats" is het uitgangspunt van de afdeling Loopbaanontwikke ling. Zowel de medewerkers als de onderneming zijn hierbij gebaat. Ondanks het feit dat vrijwel een ieder dit streven onderschrijft, is er een een aantal malen de behoefte bestaat aan een andere functie, waarin men zich verder kan ontplooien en de eer der opgedane kennis en ervaring kan aanwenden. De organisatie op haar beurt is ook voortdurend in ontwikke ling. De eisen die de organisatie nu stelt aan haar medewerkers verschil len daarom aanmerkelijk met die van zo'n 10 jaar geleden, hoewel dit wordt in toenemende mate een twee tal aspecten in de activiteiten van Loopbaanontwikkeling onderschei den, te weten: - individueel gerichte loopbaanont wikkeling. Hierbij ligt het accent op de begeleiding van de individuele medewerker gedurende diens loop baan. Deze vorm van loopbaanont wikkeling richt zich in hoofdzaak op opgedane ervaring van de betrok kene, de verdieping en uitbreiding van zijn kennis en kunde en op het persoonlijk functioneren. Daarnaast veelheid van factoren die hierop belemmerend werkt. Bepalend voor deze problematiek is het feit dat situa ties en omstandigheden sterk tijdge bonden zijn. Vanaf de indiensttreding ondergaat een ieder een ontwikkeling waarbij onder meer ervaring, oplei ding en persoonlijkheid verder wor den ontwikkeld of ontplooid. Dit is de oorzaak dat gedurende de loopbaan natuurlijk afhangt van de soort activi teiten die men in de organisatie ver richt. De afdeling loopbaanontwikkeling heeft dan ook de taak om de wensen en mogelijkheden van zowel individu als organisatie op elkaar af te stem men. Om hieraan, vooral in de toe komst, tegemoet te kunnen komen, speelt de problematiek van de in de functie verouderende werknemer een belangrijke rol. organisatie gerichte loopbaanont wikkeling Dit omvat het, per organi satie, opstellen van loopbaanmo dellen, waarbij wordt aangegeven welke functies logischerwijze ach tereenvolgens kunnen worden uit geoefend.

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1984 | | pagina 5