22 Q Start Q FIK 1 'i TEL BIER N... .'J In het vorige Sociaal Jaarverslag werd gesteld dat de leiding van HTB de toekomst met vertrouwen tege moet zag. Dat vertrouwen is in 1984 terecht gebleken. Zowel de groei in activiteiten, alswel de samenwerking en inzet van de medewerkers hebben zich sterk positief ontwikkeld. Het jaar 1984 werd wat de interne organisatie betreft, gekenmerkt door de volgende activiteiten: Het project "Kwaliteit en Manage ment van de H.T.B.-dienstverle- ning" werd afgerond. De doelstel lingvan dit project was het bevorde ren van een service-gerichte men taliteit en motivatie, te realiseren door bezinning op bijdragen vanuit eigen functie en de criteria van suc ces daarvoor. De eindevaluatie van dit project gaf aan dat met betrek king tot genoemde doelstelling, resultaten mogen worden verwacht op langere termijn. Voorwaarde daarvoor is wel dat nader aandacht wordt besteed aan het verder bevorderen van managementvaar digheden. Dit, en het onderwerp adviesvaardigheden, zullen naast de continue aandacht voor vakop leiding, de belangrijkste items zijn van de opleidingsplanning in 1985. Een tweede activiteit betreft het HAY-functiewaarderingssysteem. Nadat het besluit was genomen de werksfeer van de Hay-methode uit te breiden tot en met salarisgroep 20 werd H.T.B. als organisatie geko zen om te starten met dit project. Het invoeren daarvan heeft veel aandacht en energie gekost zowel van de betreffende funktiehouders E WAGEN vSBSsms w M Vf:;j «co als van de leiding en de funktioneei betrokken afdelingen. Dat de voort gang van dat project geheel volgens planning verliep is vooral te danken aan ieders inzet bij deze. De bezin ning over bijdragen en succescrite ria zoals genoemd in het boven staande met betrekking tot het "Kwaliteit en Management-pro ject", was een goede voorbereiding. De resultaten van de evaluaties zul len begin 1985 gereed zijn zodat dan alle technische H.T.B.-functies vanaf groep 20 ingedeeld zijn vol gens de HAY-methode. Ruimschoots aandacht kreeg de problematiek van de arbeidstijdver korting. Daarbij werd H.T.B. gecon fronteerd met een aantal verschijn selen die blijkbaar met elkaar in tegenspraak zijn, zoals: door het sterk toenemend aantal opdrach ten zowel in de bijstandssfeer als- wel in research en ontwikkeling, onstaat een tekort aan mancapaci teiten dat niet of nauwelijks is in te huren. Door de arbeidstijdverkor ting zal het netto aantal te besteden manuren verminderen. Aanvulling op de bezetting is vaak door het individuele karakter van de diverse specialismen niet mogelijk. De noodzakelijke interne communica tie zal door de ontwikkeling van acti viteiten nog belangrijker worden. Arbeidstijdverkorting zal de moge lijkheden van communicatie beper ken. Tenslotte kan nog genoemd worden dat het overgrote deel van de werkzaamheden geschiedt ten behoeve van buitenlandse onder nemingen waar vrijwel nergens sprake is van A.T.V. Vooral door het opdoen van ervaring met arbeids tijdverkorting zal de eerstkomende jaren een antwoord moeten wor den gevonden op de gesignaleerde consequenties. Het vierde aandachtspunt binnen H.T.B. dat genoemd mag wordenis y *>jï> H q. r, AMSTEl BIER HJ' S3 DK

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1984 | | pagina 22