1985 te organiseren samenwerkings- training voor het Productie Manage ment Team Gedistileerd en Wijn. In 1984 werden naast de collectieve trainingen door 22 medewerkers indi viduele cursussen gevolgd. Deze cur sussen varieëerden onder andere van tekstverwerking, bedrijfsvoering, elec- tronica en vakdiploma beveiliging tot Moderne Bedrijfsadministratie en inleiding tot Personal Computers. vestiging Leeuwarden De in december 1983 voorbereide en aan de ondernemingsraad ter advies voorgelegde kleine reorganisatie werd begin 1984 gerealiseerd. De organisatorische wijziging hield in dat de afdelingen Verpakken en Dranken bereiding onder een éénhoofdige lei ding werden gebracht alsmede dat een Groepsleider in de afdeling Ver pakken werd aangesteld teneinde een efficiëntere werkwijze mogelijk te maken. Gezien het personeelsoverschot in genoemde vestiging door de over plaatsing van 12 ex-Hattem mede werkers, werd voor deze medewer kers allereerst gezocht naar werkge legenheid binnen een van de overige Heineken-vestigingen. Daarnaast werden eveneens inzake eventuele vakatures contacten onderhouden met niet-Heineken bedrijven. Over genoemde problematiek heeft con structief overleg met de onderne- bedrijfsgezondheidsdienst opleidingen j n het kader van de Arbeidsom standighedenwet werden maatrege len genomen omtrent voorschriften ter voorkoming en verbeteringen van onveilige situaties. Zo werden onder meer markeringen aangebracht tot het vrijhouden van vluchtdeuren en ten behoeve van het rijden met hef trucks, alsmede het aanbrengen van brandblus-apparatuur. Om de kennis op het gebied van het veiligheidsbeleid alsmede de voor schriften en de toepassing ervan weer op te frissen werd in 1984 door de Veiligheidsfunctionaris een aantal voorlichtingsbijeenkomsten voor het personeel georganiseerd. In het najaar van 1984 werd een con cept Calamiteitenplan opgesteld waarin alle tot nu toe verschenen plannen conform de actuele Arbo- bepalingen zij samengebundeld. Dit Calamiteitenplan werd ter instem ming aan de ondernemingsraad voor gelegd. opleidingen Door de medewerkers van de Marke ting/Verkooporganisatie werd in 1984 deelgenomen aan samenwer- kingscursussen als Gestructureerd Marktgericht Samenwerken en Train- de-Trainer. Daarnaast werd een eer ste aanzet gegeven tot een begin mingsraad plaatsgevonden. Inmid dels werden, rekening houdende met de bepalingen van de ROWOR, voor een 5-tal medewerkers ontslagaan vragen ingediend bij het G.A.B. Daar naast kon 1 medewerker geplaatst worden bij een niet-Heineken bedrijf. Los van de ontwikkelingen met betrekking tot de ex-Hattem mede werkers werd op 7 augustus 1984 een adviesaanvraag ingediend bij de ondernemingsraad inzake de mecha- niserings/automatiseringsplannen te Leeuwarden. Uitgangspunt van deze plannen is kwaliteitsverbetering van onze produkten alsmede grotere effi- ciëncy. Het mechaniseringsplan dat medio 1985 gestalte zal krijgen dient ondermeer tot het voorkomen van de vele handmatige werkzaamheden. Bovendien zal een tijdelijke pallet reparatie afdeling worden opgezet welke organisatorisch onder de magazijnen zal komen te vallen. De automatiseringsplannen zullen na de mechanisering worden uitgevoerd in de periode tot 1 januari 1987. Er is gekozen voor deze termijn teneinde Ter verbetering van de bedrijfsge neeskundige activiteiten in de vesti ging Leeuwarden werd in augustus 1984 een Bedrijfsverpleegkundige benoemd. De resultaten van deze deskundige aanpak hebben inmiddels geleid tot een daling van het ziekte verzuim in deze vestiging. In verband met de voorgenomen plannen op het gebied van automati sering en mechanisering zal het oplei dingsaspect in de vestiging Leeuwar den grote aandacht krijgen. Zo zal begin 1985 voor het gehele produk- tiepersoneel een interne kwaliteits cursus van start gaan. de technische- en personele aanpas singen zo gelijkmatig te laten verlo pen. De automatisering heeft voorna melijk betrekking op de installering van dozenopzet-, inpak- en depalleti- seermachinesindeafdelingVerpakken

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1984 | | pagina 21