systematische individuele werkbegeleidings- gesprekken beoordelingssysteem cao-personeel dalend ongevalspercentage beloond te zien. Met betrekking tot het ziekteverzuim moet worden vastgesteld dat de daling van 1983 nagenoeg tot staan is gekomen. Het gemiddeld percentage over 1984 bedroeg8,1%. De activitei ten die werden ontplooid ter verdere verlaging van het percentage, zoals de intensieve begeleiding van zieken en preventieve influenza-inentingen, zullen ook in 1985 worden uitge voerd. informatie Ook in 1984 werd veel aandacht besteed aan informatie-overdracht. Zo werd voor het leidinggevend kader, de algemene commissie van de ondernemingsraad en de voltallige ondernemingsraad een aantal pre sentaties gehouden. Tijdens deze pre sentaties kwamen onderwerpen aan de orde als het strategisch plan (lange-termijnplanning), het operatio neel plan 1985 en de halfjaar- en jaar resultaten. Naast deze informatieve bijeenkom sten werden opnieuw de Produktie- dag en de Verkoopdag georgani seerd. Op deze dagen werd aan een groot aantal produktiemedewerkers respectievelijk verkoop- en marke tingmedewerkers informatie ver strekt omtrent de stand van zaken in hun specifieke sector. werkoverleg In september 1984 werd met het reeds bestaande werkoverleg binnen de afdeling Verpakken een nieuwe, meer gestructureerde start gemaakt. Dit overleg, dat in werktijd wordt gehouden, vindt per colonne tijdens de dagdienst plaats. De bijeenkom sten zijn vooraf gepland en er wordt aan deelgenomen door de voltallige colonnebezetting. Als leidraad voor dit overleg worden de Notitie en het Reglement Werkoverleg gehanteerd. Uit een eerste, in december gehou den evaluatie, bleek dat deze vorm van werkoverleg als positief wordt ervaren. ideeënbus arbeidstijdverkorting in positieve zin zullen beïnvloeden. Tenslotte zij nog vermeld dat met betrekking tot de gevolgde procedu res voor behandeling van chemicaliën een uitstekende beoordeling van de Arbeidsinspectie werd verkregen. Overigens moge voor een gedetail leerde weergave van al hetgeen dat op het gebied van veiligheid en arbeidsomstandigheden aan de orde is geweest, verwezen worden naar het Jaarverslag Veiligheid en Arbeids omstandigheden 1984. Ondanks alle getroffen (voorzorgs)- maatregelen moet toch een lichte stij gingvan het aantal bedrijfsongevallen en het daarmee samenhangende ver zuim worden geconstateerd. Voorals nog wordt deze stijging toegeschre ven aan de verscherpte meldingspro cedure die in 1983 nog niet gevolgd werd. Wij hopen dan ook eind 1985 op grond van wél vergelijkbaar cijfer materiaal de inspanningen met een In het vierde kwartaal 1983 werd het project Systematische Individuele Werkbegeleidingsgesprekken geïn troduceerd. Dit project heeft ten doel een bijdrage te leveren aan het per soonlijk functioneren en aan de samenwerking tussen medewerkers en leidinggevenden. In april 1984 werd de eerste fase door middel van een enquête geëvalueerd. Het resul taat bleek positief, zodat de metho diek van de S.I.W.-gesprekken in een volgende laag van de organisatie werd geïntroduceerd en ten uitvoer gebracht. de gemiddelde aanmoedigingpremie bedroeg f 35,-. Er waren op 31 december nog 18 ideeën in behande ling, die alle in 1984 werden inge diend. In het afgelopen jaar werden in totaal 71 ideeën ingezonden. Ten opzichte van 1983 betekent dit een stijging van 20%. Het bruikbaarheidsperentage steeg van 33 naar 37. Het gemid delde beloningsbedrag was f312,-en Met het doel een bijdrage te leveren aan het persoonlijk functioneren van de medewerker, werd medio 1984 een voorstel gedaan met betrekking tot het invoeren van een beoorde- lingssyteem voor CAO-medewerkers. Dit systeem, dat voorlopig ook voor het te voeren loopbaanbeleid van belang zal zijn, biedt tevens meer mogelijkheden tot het registreren van doorstroom- en opleidingsbehoeften. Daarnaast verschaft het gegevens die kunnen bijdragen aan het tot stand komen van een betere potentieel- schatting. Gezien het feit, dat de uit voering van dit systeem een verho ging van de werkdruk op leidingge venden zal betekenen, is gekozen voor een gefaseerde invoering, die in 1985 van start zal gaan. functionarissen geen arbeidstijdver korting van toepassing zal zijn. opleidingen In 1984 namen 28 CAO-medewer kers deel aan een vakgerichte oplei ding/cursus, terwijl 7 CAO-medewer kers deelnamen aan een cursus lei dinggeven/management. Van de niet- CAO-medewerkers begon een 17-tal aan een vakgerichte opleiding. Vier me dewerkers volgden een cursus op het gebied van leidinggeven/management. Gevolggevend aan de centrale CAO- afspraken werd in 1984 voor ieder een 2V2% arbeidstijdverkorting door gevoerd. Gekozen werd voor een indi viduele verroostering. De bedrijfstijd bleef daardoor gehandhaafd. Na overleg met de betrokken medewer kers binnen de produktieafdelingen werd buiten de seizoenspieken een aantal vrijdagavonddiensten als 'ATV- dagen' aangewezen. Hierdoor werd, gezien het seizoenmatige karakter van onze produktie, geen inbreuk gedaan op de effectieve bedrijfstijd. In 1985 zal voor de medewerkers in 2- en3-ploegendienst verroostering van arbeidstijdverkorting zoveel mogelijk plaatsvinden buiten de seizoendrukte in vrijdagavonddiensten en/of zon dagnachtdiensten. Voor de medewer kers in de dagdienst zal verroostering individueel plaatsvinden in de vorm van minimaal halve dagen of maxi maal in een blok van 5 dagen. Vervol gens is de ondernemingsraad, na intensief overleg, accoord gegaan met het voorstel dat in 1985 om orga nisatorische redenen voor een 14-tal

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1984 | | pagina 19