Vrumona BV 18 Inleiding pen, betrekking hebbend op het werk overleg in de afdeling Verpakken, de invoering van een beoordelingssys teem voor CAO-personeel, de ATV in 1985 en de organisatie van de Bedrijfsgezondheidsdienst. Daar naast werd een positief advies verkre gen met betrekking tot de reorganisa tie Bedrijfsbureau/In- en extern Trans port/Planning en Control Produktie. reorganisatie bewakings dienst De uitbreiding van het terrein met het verworven complex van Wijnmalen en Hausmann, het verroosteren van de arbeidstijdverkorting alsmede de kostenontwikkelingen maakten een studie noodzakelijk omtrent het effi ciënt functioneren van de Bewakings dienst. De consequenties van het hieruit voortvloeiende reorganisatie voorstel waren een verandering van het dienstrooster, alsmede een uit breiding van de bezetting met één man. Verwacht mag worden dat na uitvoerig overleg met alle betrokke nen dit voorstel begin 1985 uitge voerd zal worden. men. Enerzijds had deze ontwikkeling een positieve invloed op het streven naar een smallere en plattere organi satievorm. Anderzijds echter onstond binnen sommige afdelingen een zekere onevenwichtigheid in de bezetting, die nog opgeheven dient te worden. In dit verband spreekt het vanzelf, dat in geval van een vacature eerst dan extern werd geworven, wanneer voor de betreffende functie geen geschikte kandidaat intern voor handen bleek. Teneinde de interne doorstromingsmogelijkheden te ver groten, is in 1984 begonnen met het ten uitvoer brengen van een meer gestructureerd intern loopbaanbe leid. In die gevallen waarin aan externe werving niet viel te ontko men, werd een terughoudend beleid gevoerd. ondernemingsraad In een goede sfeer vonden in 1984 zes overlegvergaderingen plaats, die steeds als constructief werden erva ren. In deze vergaderingen werd de Raad 14 maal om een advies ver zocht met betrekking tot budgetaan- vragen. De Raad kon in 1984 zijn instemming betuigen met onderwer- ^n het jaar 1984 was het voor Vru mona een moeilijke opgave om de positie op de Nederlandse frisdran- kenmarkt in belangrijke mate te ver beteren. De toename van importen en de stijging van grondstoffenprijzen, alsmede hevige prijsconcurrentie en overcapaciteit in de branche, waren er de oorzaak van dat het resultaat onder druk bleef staan. De export daarentegen ontwikkelde zich in gun stige zin. Organisatie-aanpassingen werden doorgevoerd, teneinde te kunnen inspelen op deze marktont wikkelingen. Mede door de grote inzet van de medewerkers kon een en ander worden gerealiseerd. afslankingsplan In het afgelopen jaar kon door een aktief overplaatsingsbeleid, het toe passen van de wachtgeldregeling en door natuurlijk verloop, nagenoeg geheel worden voldaan aan de in het Afslankingsplan 1983 gestelde nor- reorganisatie bedrijfsbureau/in- en extern transport/ planning en control produktie J Jet het doel ontstane over lappingen van werkzaamheden en ver snippering van taken binnen en tussen deze afdelingen op te heffen, werden in 1984 de volgende organisatorische aanpassingen doorgevoerd. De afde lingen Intern Transport en Opslag/ Extern Transport werden onderge bracht in de nieuwgevormde afdeling Logistiek, Opslag en Transport. Voorts werd het Bedrijfsbureau opgeheven en werden de bij deze afdeling beho rende activiteiten verdeeld tussen de afdeling Logistiek, Opslag en Trans port en de afdeling Planning en Con trol Produktie. Rekening houdend met hun belangstelling en capacitei ten vonden alle betrokken medewer kers een plaats in deze gewijzigde organisatie. veiligheid, gezondheid en welzijn Wat betreft de Bedrijfsgezondheids dienst Vrumona werd in de loop van 1984 een plan ontwikkeld met betrek king tot de organisatie en wijze van functioneren van deze afdeling. Dit organisatieplan, dat tot stand kwam in nauwe samenwerking met de coördi nerend bedrijfsarts van Heineken Nederland B.V., voldoet aan de eisen van de Arbowet en zal vanaf 1 januari 1985 operationeel zijn. Ter ondersteuning van de Produktie- manager inzake de beleidsvorming op het gebied van veiligheid, gezond heid en welzijn, werd een Arbo- beleidsgroep geïnstalleerd. Als des kundige adviseurs werden de bedrijfs arts en de veiligheidsfunctionaris daaraan toegevoegd. Vanuit deze beleidsgroep werden onder andere voorstellen gedaan en uitgevoerd met betrekking tot de te volgen pro cedures in geval van bedrijfsongeval len/of calamiteiten. In de preventieve sfeer werd een groot aantal activiteiten ondernomen. Het gehele personeel werd in een drietal presentaties op de hoogte gebracht van inhoud en gevolgen van de Arbowet. Soortgelijke voorlichting werd eveneens gegeven aan perso neel van derden. Teneinde de theore tische kennis en praktische vaardig heden van de EHBO'ers op het ver eiste niveau te handhaven, werd in samenwerking met het Academisch Ziekenhuis Utrecht een bijscholings programma afgewerkt. Voorts wer den naast de gebruikelijke dagelijkse inspecties, in 1984 drie algemene vei ligheidsrondes gehouden. Gezien de in 1983 geconstateerde dalende ten dens in de mate van orde en netheid, werd in het afgelopen jaar de Werk groep Algemene Gedragsregels in het leven geroepen. De activiteiten van deze werkgroep resulteerden uitein delijk in een aantal procedures en maatregelen, die hopelijk ook op lan gere termijn de wijze van denken over de orde en netheid (en dus veiligheid!)

Heineken - Sociaal Jaarverslag | 1984 | | pagina 18